ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
roaming

Orange wprowadza atrakcyjne pakiety roamingu poza UE

Autor: Adrian Celej Kategoria: Technologia

Unia Europejska wprowadzając Roam Like At Home rozwiązała problem roamingu, zrobiła to aż za dobrze, w wyniku czego obecnie problemy maja operatorzy. Nie zmienia to jednak tego, że korzystanie ze swojego telefonu poza granicami Unii Europejskiej to przyjemność dla milionerów – mało kogo stać, aby zapłacić 40 tysięcy złotych za 1 GB danych.

Pakiety tanich rozmów

orange promocja na internet

Zacznijmy od innego problemu – rozmów międzynarodowych. W ramach pakietu międzynarodowe 100 Europa, USA i Kanada użytkownik otrzymuje 100 minut na rozmowy z polski na telefony komórkowe i stacjonarne we wszystkich państwach Europy, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Pakiet kosztuje 20 zł i jest ważny przez 30 dni. Powstał też pakiet międzynarodowe 50 wybrane kraje, w ramach którego otrzymujemy 50 minut na rozmowy z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi w wybranych krajach, których listę znajdziecie w notce prasowej. Cena i czas trwania pozostały bez zmian.

Pakiety internetowe w roamingu poza UE

A co z tymi, którzy chcą korzystać ze swojego internetu mobilnego za granicą? Cóż, tanio nie jest, ale zawsze to jakaś alternatywa. Najtańszą opcją jest pakiet GO 150, w ramach którego otrzymujemy 150 MB internetu oraz obniżenie ceny minuty rozmowy (wychodzącej jak i odbieranej), SMS-a i MMS-a do 1,50 zł. Pakiet kosztuje 50 zł i jest ważny przez 10 dni.

Dla bardziej wymagających powstał pakiet GO 500, który oferuje aż 500 MB danych i obniżenie pozostałych stawek do 1,50 zł. Pakiet jest ważny przez 30 dni, jednak cena powala – 150 zł. Listę krajów w których wspomniane pakiety działają znajdziecie w innej notce prasowej. Można aktywować dowolna liczbę pakietów, środki sumują się, czas ważności jest przedłużany tego z ostatniego aktywowanego pakietu. Orange pomyślał tez o tym, żeby nie naciągać swoich klientów na gigantyczne koszty – po wykorzystaniu pakietu transmisja danych zostanie automatycznie zablokowana, oczywiście można odblokować ją ręcznie.

Zobacz też: T-Mobile idzie w ślady Orange – będzie więcej nadajników w turystycznych miejscach

Te ceny są atrakcyjne

To może wydać się dziwne, ale widoczne powyżej ceny to świetna okazja. Obecnie za minutę rozmowy do USA trzeba zapłacić około 2,50 zł. To i tak nic przy cenach internetu za granicą. W niektórych państwach za 1 MB przesłanych danych trzeba zapłacić 30-40 zł, przy takich stawkach możemy zakończyć wakacje z długiem wynoszącym kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto pamiętać, że czasem wystarczy znajdować się w pobliżu granicy państwa spoza Unii Europejskiej aby narobić sobie ogromnych problemów. Z tego powodu oferowane przez Orange pakiety wbrew pozorom są bardzo opłacalne. Nadal lepszym wyjściem jest kupienie karty lokalnego operatora, ale jeśli ktoś szuka kompromisu między ceną a wygodą, to taka oferta jest jak najbardziej warta rozważenia.

Źródło: Biuro Prasowe Orange

Sprawdź najnowsze wpisy