ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
T-Mobile GB za darmo

To już koniec subskrypcji SMS Premium w Play, czy to dobra decyzja?

Autor: Adrian Celej Kategoria: Technologia

Tydzień temu Ministerstwo Cyfryzacji uregulowało kwestię SMS-ów Premium. Oczywiste było to, że operatorzy będą musieli się do tych zmian zastosować. Play poszedł na całość (lub na łatwiznę) i całkowicie wyłączył subskrypcje SMS Premium.

Co wiemy?

Jeżeli ktoś z Was planuje skorzystać z usług SMS Premium w Play, to może je aktywować tylko do dziś. Od jutra abonenci fioletowego operatora nie będą mieli możliwości aktywacji subskrypcyjnych usług SMS Premium. Nie pomoże telefon na infolinię, nie pomoże Play24 – nie da się i koniec. Zmiana ta jednak nie dotyczy już trwających subskrypcji. Jeśli ktoś z takiej korzysta i nie chce z niej rezygnować, to nikt mu nie zabrania, będzie działała dopóki sam jej nie wyłączy.

Zobacz też: Ministerstwo Cyfryzacji ukróciło oszustwa na SMS-ach Premium

Czy to dobry pomysł?

Do zmian w Play podchodzę dość sceptycznie. Zgadzam się, subskrypcje SMS Premium to największa zakała rynku telekomunikacyjnego, niewielu z nas miało okazję wykorzystać je dobrowolnie, prawie wszyscy byli ofiarami oszust. Z drugiej strony sam z nich korzystam, jednym SMS-em miesięcznie opłacam usługę VOD. Zasada jest prosta – za doładowanie otrzymuję bonusy, które wystarczają mi na miesiąc. Jako, że pieniądze z konta tak jakby nie są mi potrzebne, to automatycznie idą na opłacenie wspomnianej usługi. Na szczęście nie jestem abonentem tej sieci, także problem na razie mnie nie dotyczy. Zdecydowanie lepszym wyjściem byłoby zablokowanie usług subskrypcyjnych u wszystkich abonentów z możliwością odblokowania na własne żądanie. Dlatego uważam, że Play poszedł na łatwiznę.

Sprawdź najnowsze wpisy