ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Play #OtwieramyPomagamy

Od teraz w Play można kupić telefony bez abonamentu, czy warto?

Autor: Adrian Celej Kategoria: Technologia

Bez wątpienia to w salonach operatorów komórkowych sprzedaje się najwięcej nowych telefonów. Zapewne dzięki temu mogą liczyć na zniżki u producentów, co jeszcze bardziej motywuje do zwiększenia sprzedaży. W przeszłości szczęścia próbował Orange, dziś przyszła kolei na Play, który testowo uruchamia sprzedaż telefonów bez zobowiązań.

Co wiemy?

W sprzedaży dostępnych jest tylko 5 urządzeń.

  • LG K10 2017
  • myPhone Hammer Energy
  • Nokia 5
  • Samsung Galaxy S8
  • Xiaomi Redmi 4X

Do każdego telefonu dorzucony jest starter Play z 5 zł na koncie. Tak jak wspominałem wcześniej, sprzedaż została uruchomiona testowo, nie wiemy jak długo będzie trwała. Smartfony kupimy tylko w sklepie internetowym, oferta nie dotyczy stacjonarnych salonów.

Zobacz też: 1100 nadajników – oto umowa Play z Orange, o której… Orange nic nie wie

Czy warto?

Cóż, nie da się ukryć, że bez większego wysiłku kupimy wymienione telefony taniej. Prawie 3300 zł za Samsunga Galaxy S8 to dość dużo. Warto też pamiętać, że telefony zakupione w Play (podobnie jak u innych operatorów) są wzbogacane o parę dodatkowych aplikacji. Niby nie jest to problem, zazwyczaj można je wyłączyć, jednak przypomnimy sobie o nich w momencie, gdy będziemy czekać na aktualizację systemu. Z drugiej strony kupujemy telefon z pewnego źródła i możemy być niemal pewni braku ewentualnych problemów z realizacją zamówienia.

Źródło: Blog Play

Sprawdź najnowsze wpisy