ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
realme GT Neo2

Szukasz multimedialnego smartfona? Tę propozycję musisz wziąć pod uwagę

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Sponsorowany

Jeszcze lub już, ale jestem jedną z tych osób, która pamięta, że telefony komórkowe służyły tylko do dzwonienia. Jednak z pewnością nie jestem tą osobą, która uważa, że dzisiaj powinno być podobnie. Skoro mogę w kieszeni mieć ze sobą aparat, minikomputer, odtwarzacz muzyki, na swój sposób konsolę do gier, to czemu miałbym się przeciw temu wzbraniać? Tak też powstał ogólny zarys dzisiejszych smartfonów, które funkcje biznesowe odstawiły na bok, a stały się multimedialnymi maszynkami. O ile u podstaw każdy dzisiejszy smartfon oferuje to samo, tak realme GT NEO 2 stara się wyjść naprzeciw w tej materii.

Smartfony od dawna są multimedialne — realme GT NEO 2 doskonale to udowadnia

realme GT Neo2

realme GT NEO 2 to smartfon, który zadebiutował w tym tygodniu i naturalnie możecie już zapoznać się z jego recenzją. Sprzęt oferuje dokładnie to, czego powinniśmy spodziewać się po realme. Niemniej w tym materiale chciałbym skupić się przede wszystkim na aspektach multimedialnych omawianego smartfona. GT w nazwie oznacza topowy model, więc producent dołożył od siebie kilka ciekawych rozwiązań, które znacząco zwiększają jego możliwości.

Przede wszystkim wyświetlacz pokazuje się w świetnym blasku

Pierwsze, co rzuca się w oczy z multimedialnych cech realme GT NEO 2, to jego wyświetlacz. Panel E4, który dostarczył Samsung, chwalony jest bardzo często i nie inaczej jest tym razem. Wysoka jasność, pełne wsparcie dla HDR10+, bardzo dobra kolorystyka i przede wszystkim wysoka częstotliwość odświeżania obrazu (120 Hz) oraz oszałamiające próbkowanie panelu dotykowego (maksymalnie 600 Hz w trybie GT) to tylko wybrane zalety. Niemniej nie zapominajmy o tym, że nie jest to specjalnie mały ekran. Mówimy o ponad 6,6-calowym wyświetlaczu, co przekłada się na większy obszar roboczy i przyjemniejsze oglądanie filmów oraz spędzanie czasu w grach.

Bardzo dobre wrażenia audiowizualne uzupełniają głośniki stereo ze wsparciem dla Dolby Atmos. Przede wszystkim w realme GT NEO 2 nie czuć, żeby drugi głośnik został dodany na siłę. Jakość z obu źródeł dźwięku jest zbliżona do siebie, a przy tym stoi na wysokim poziomie. Co też istotne — całość jest donośna i nawet w ramach maksymalnego natężenia nie powinniśmy narzekać na zniekształcenia dźwięku.

Nie zapominajmy o wydajnym układzie obliczeniowym, który się nie poci

Realme GT Neo2 recenzja test opinia

Snapdragon 870, który napędza realme GT NEO 2, to udany i sprawdzony układ obliczeniowy od Qualcomma. To w gruncie rzeczy podkręcony Snapdragon 865+, czyli najlepsza, zeszłoroczna jednostka tego producenta. W połączeniu z dobrym chłodzeniem, a takie pojawiło się w smartfonie realme, możemy być pewni wysokiej wydajności, która nie spada wraz z rosnącą temperaturą. Taki właśnie problem dotyka wiele tegorocznych modeli z najmocniejszym układem Qualcomma. W przypadku realme GT NEO 2 nie brakuje wydajności, która nie maleje z czasem. Wisienką na torcie w tym wszystkim jest wsparcie dla sieci 5G i Wi-Fi 6 (802.11ax), a więc szybki dostęp do Internetu również mamy na pokładzie.

To wszystko trzeba czymś zasilić, więc firma nie zapomniała o dużym akumulatorze i szybkim ładowaniu

Realme GT Neo2 recenzja test opinia

Bardzo dobry wyświetlacz, niezłe głośniki stereo i mocny układ obliczeniowy trzeba jakoś zasilić. Co prawda dobrej jakości podzespoły, a o takich właśnie mowa, są też energooszczędne. Niemniej realme nie ograniczyło w żaden sposób akumulator. Ten może pochwalić się sporą pojemnością, wynoszącą 5000 mAh. W praktyce realme GT NEO 2 możemy bez problemu ładować raz na dwa dni. Z kolei sam proces nie trwa długo, gdyż w tym miejscu poznajemy kolejną zaletę smartfona. Jest to szybkie ładowanie o mocy 65 W, które sprawia, że omawiany sprzęt zregenerujemy do pełna w około 35 minut.

Zobacz też: realme dołącza do programu Eco Rating — ile punktów dostały telefony tej marki?

Tym sposobem poznaliście kluczowe cechy realme GT NEO 2, które pokazują, że jest to nad wyraz multimedialny smartfon. Sprawdzi się on zarówno podczas oglądania ulubionych filmów, seriali, do grania, jak i do wszelkich innych czynności, które wymagają dużej mocy obliczeniowej.

Wpis powstał we współpracy z realme

Sprawdź najnowsze wpisy