Realme GT Master recenzja test

Dlaczego najnowszy smartfon realme powinien znaleźć się w Twojej kieszeni?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Sponsorowany

Często mówi się, że druga połowa roku jest najlepszym okresem, aby wymienić smartfona. Większość firm swoje najważniejsze premiery ma już za sobą, więc rynek na swój sposób jest ustabilizowany. Oczywiście nie ułatwia to samego wyboru, ale daje pewność, że mamy do dyspozycji najciekawsze sprzęty. Wśród nich niewątpliwie jest realme GT Master, ale co sprawia, że warto zastanowić się nad tym modelem?

realme GT Master bardzo chętnie sprawdzi się w boju i… podróżach

Realme GT Master recenzja test

Zacznijmy od tego, jak pozycjonowany jest realme GT Master. To najnowszy model firmy, który chwilę temu trafił do Polski. Jego rola jest stosunkowo prosta, czyli zaoferować ponadprzeciętne możliwości w odpowiednio niskiej cenie. Dlatego otrzymujemy topowe podzespoły zamknięte w oryginalnej obudowie. Skoro pojawiła się już kwestia ceny, to poznajmy ją. Tytułowy smartfon dostępny jest w dwóch wersjach, które kosztują odpowiednio 1499 i 1799 złotych w zależności, czy potrzebujemy 6 GB RAM i 128 GB pamięci na pliki, czy też 8 GB RAM i 256 GB przestrzeni. Oczywiście nasza recenzja realme GT Master już jest dostępna, a tymczasem przyjrzyjmy się, czym ten smartfon może się pochwalić.

Unikalny wygląd, czyli realme lubi chodzić własnymi ścieżkami

Siłą rzeczy pierwsze, co rzuca się w oczy, gdy mówimy o realme GT Master, to jego wersja Voyager Grey, której poświęciłem osobny artykuł. W tej odmianie wygląd tytułowego smartfona wyróżnia się skórzanymi pleckami, które dodatkowo zostały wyprofilowane na wzór walizki podróżnej. Jest to nie tylko ciekawy i unikalny zabieg stylistyczny, ale również ergonomiczne rozwiązanie. Tak wykończony model nie wyślizguje się z dłoni, nie brudzi się i dodatkowo ogranicza nagrzewanie się obudowy. Mimo wszystko realme przygotowało także tradycyjną wersję GT Master z klasycznymi plecami, jeśli cenicie mniej wyróżniające się wykończenie.

Nowoczesne rozwiązania na pokładzie

Realme GT Master recenzja test

Oczywiście nie ocenia się książki po okładce i mimo że ta wyróżnia się w przypadku realme GT Master, to smartfon jeszcze chwali się nowoczesnymi podzespołami. Za moc obliczeniową odpowiada Snapdragon 778G, a więc bardzo świeża propozycja na naszym rynku. Jednostka Qualcomma oferuje wysoką wydajność połączoną z niskim zapotrzebowaniem na energię i ograniczoną emisją ciepła. Do tego dołóżmy najnowsze moduły łączności, o których zbyt często firmy zapominają. Przekłada się to na wsparcie dla najnowszych standardów Bluetooth (5.2) oraz Wi-Fi (6, 802.11ax). Naturalnie, jak przystało na nowoczesny smartfon, nie brakuje wsparcia dla 5G i to w ramach dwóch kart SIM. Wisienką na torcie jest obecność gniazda słuchawkowego Jack 3,5 mm, które być może nie jest najnowszą technologią, ale tu już ewidentnie zapominaną.

Szybkie ładowanie i wydajny akumulator

Realme GT Master recenzja test

Wysoka energooszczędność Snapdragona 778G i dobrze zoptymalizowane oprogramowanie sprawiają, że nie ma obaw o zbyt szybkie rozładowywanie się akumulatora. realme GT Master w swojej smukłej obudowie mieści ogniwo o pojemności 4300 mAh, które nie ma problemów, aby sprostać dwóm dniom spokojnego użytkowania. Do tego firma zaimplementowała jedną z najszybszych technologii ładowania, jaka jest stosowana w dzisiejszych smartfonach. Dlatego pełna regeneracja akumulatora trwa zaledwie pół godziny.

Świetny stosunek możliwości do ceny

realme gt master recenzja

Zbierając wszystkie powyższe zalety w jedną całość, niewątpliwie możemy pochwalić realme GT Master za bardzo dobry stosunek oferowanych możliwości i podzespołów do ceny. Za 1500 złotych otrzymujemy nowoczesne rozwiązania, których zalety będziemy doceniać przez najbliższe lata. W tym samym czasie nie powinniśmy narzekać na wydajność i ogólne wrażenia z użytkowania.

Zobacz też: Najszybsze magnetyczne ładowanie bezprzewodowe na świecie — tak prezentuje się realme MagDart.

Podsumowując, dlaczego warto kupić realme GT Master? Smartfon wyróżnia się unikalnym wykonaniem, najnowszymi standardami łączności i wysoką wydajnością, za co tradycyjnie dla firmy nie przepłacamy.

Wpis powstał we współpracy z realme

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy