hp instant ink plus

Płać, gdy używasz – taką wygodę powinny oferować wszystkie drukarki!

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Sponsorowany

Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się programy w modelu subskrypcyjnym, które sprowadzają się do oferowania konkretnych usług w zamian za miesięczną opłatę. Najczęściej wiąże się z tym wygoda i wszelkiego rodzaju oszczędności. W końcu jeżeli możemy zrezygnować z jednego zadania i poświęcić zaoszczędzony w ten sposób czas na przyjemności, to dlaczego tego nie robić? Z takiego założenia wychodzi coraz więcej firm, które wprowadzają interesujące usługi. Teraz dołącza do nich HP ze swoimi programami Instant Ink oraz HP+. Z czym to się je i na czym polega? Tego dowiecie się z niniejszego materiału.

Co to HP Instant Ink? Tusze w abonamencie – koniec z zamawianiem wkładów na ostatnią chwilę

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Tusze w abonamencie, a od jesieni także tonery w abonamencie to kluczowy punkt programu, który zwie się HP Instant Ink. Firma postanowiła wprowadzić do Polski usługę, która wcześniej podbijała Stany Zjednoczone i Kanadę. Całość sprowadza się do tego, abyśmy oszczędzali czas, mieli mniej zmartwień na głowie, a także dbali o ekologię. Miesięczny koszt startuje od 4,99 złotych miesięcznie i w ten sposób nie musimy zastanawiać się, czy to już czas kupić tusz, czy może poczekać jeszcze tydzień. Wszystko tak naprawdę robi za nas drukarka, która wie najlepiej, kiedy należy zainteresować się wymianą kartridży.

Jak działa HP Instant Ink? Wszystko sprowadza się do kilku kliknięć

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Zacznijmy od tego, że musimy posiadać drukarkę HP, która należy do programu Instant Ink. Aktualny spis zgodnych modeli znajdziecie bez większego problemu na stronie producenta. Dzisiaj jest to ponad 80 urządzeń, a pobocznym bohaterem niniejszego artykułu jest OfficeJet Pro 9010e, czyli jedno z najbardziej zaawansowanych urządzeń wielofunkcyjnych z oferty HP. Razem z subskrypcją Instant Ink pozwala ona dodatkowo oszczędzać czas za sprawą skrótów Smart Tasks oraz automatycznemu drukowaniu dwustronnemu.

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Niemniej wróćmy do usługi z nagłówka. Jeśli już posiadamy odpowiednią drukarkę, to kolejnym krokiem jest jej rejestracja w programie. Sprowadza się ona tak naprawdę do kilku kliknięć w aplikacji HP Smart (Android, iOS, Windows, macOS) lub na stronie internetowej producenta. Wtedy decydujemy, jak dużo planujemy drukować, podajemy dane do płatności, adres wszystkich dostaw i gotowe. Teraz pozostaje poczekać na pierwszą dostawę z tuszami startowymi.

Od tego momentu nie musimy martwić się o wyszukiwanie i kupowanie właściwych tuszy. Teraz będzie dbała o to drukarka, która w momencie, gdy wykryje, że nadchodzi czas na ich wymianę, sama zamówi odpowiednie tusze. Oczywiście zrobi to z odpowiednim wyprzedzeniem, aby nie spotkała nas sytuacja, kiedy nie mamy już atramentu, a pilnie musimy coś wydrukować.

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Co bardzo istotne, HP Instant Ink to nie tylko dostawa tuszy, ale także utylizacja zużytych kartridży. Zbyt często zapominamy o tym, że należy je odpowiednio składować. Tym sposobem z kolejnymi dostawami wkładów będziemy mogli zwracać puste opakowania w ramach HP Planet Partners z pomocą otrzymywanych kopert. Docelowo są one poddawane recyklingowi.

Cena HP Instant Ink dostosowana do potrzeb użytkownika

Ok, wszystko brzmi ciekawie, ale ile to wszystko kosztuje? Tu pojawia się kolejna pozytywna informacja, czyli cena usługi HP Instant Ink, która uzależniona jest od liczby wydrukowanych stron. Nie ma znaczenia, czy pokryjesz każdy milimetr kwadratowy w kolorze, bo nie pojawiają się za to dodatkowe opłaty. Jak wspomniałem wcześniej, aktualnie program subskrypcyjny oferowany jest w ramach drukarek atramentowych – miesięczne ceny kształtują się następująco:

 • 15 stron miesięcznie – 4,99 złotych
 • 50 stron miesięcznie – 15,99 złotych
 • 100 stron miesięcznie – 25,99 złotych
 • 300 stron miesięcznie – 61,99 złotych
 • 700 stron miesięcznie – 129,99 złotych
HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

HP deklaruje, że w ten sposób możemy zaoszczędzić do 70% pieniędzy względem tradycyjnego kupowania tuszy. Mówimy o kompletnej cenie – za wkłady, ich dostawę oraz recykling. W przypadku abonamentu na tonery, który wystartuje jesienią, stawki są następujące:

 • 50 stron miesięcznie – 10,99 złotych
 • 100 stron miesięcznie – 20,99 złotych
 • 400 stron miesięcznie – 71,99 złotych
 • 800 stron miesięcznie – 102,99 złotych
 • 1500 stron miesięcznie – 134,99 złotych

Niewątpliwą zaletą HP Instant Ink jest elastyczność. Oznacza to, że w każdym momencie możemy zmienić przypisany plan. Jeśli zauważymy, że potrzebujemy wydrukować więcej stron, to w każdej chwili możemy wybrać odpowiednią subskrypcję i zostanie ona natychmiastowo aktywowana. W przypadku, gdy nasze zapotrzebowanie na drukowanie spadnie, także możemy zmniejszyć plan, który zostanie aktywowany od kolejnego cyklu rozliczeniowego.

Proste zasady, czyli kolejna wygoda subskrypcji HP

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Naturalnie nie musimy pilnować, czy danego miesiąca wydrukowaliśmy odpowiednią liczbę stron. Niewykorzystane strony przechodzą na kolejny miesiąc. Tutaj pojawia się jedyna zależność, ile w sumie jesteśmy w stanie zgromadzić stron. Sprowadza się ona do wybranego planu, np.: można przenosić sumarycznie do 300 stron na kolejny okres, gdy wybraliśmy program dla 100 stron miesięcznie. Wszelkie statystyki naturalnie są dostępne w ramach zarejestrowanego konta i odświeżane na bieżąco, jeśli tylko drukarka jest aktualnie podłączona do internetu. Przy tym dostajemy ostrzeżenie, jeżeli zbliżamy się do granicy przyjętego planu. Po jej przekroczeniu przypisywany jest odpłatny zestaw dodatkowych stron. O czym jeszcze musicie wiedzieć? Nie wiążecie się żadną długoterminową umową – z usługi korzystacie wtedy, gdy jest ona Wam potrzebna i możecie w dowolnej chwili z niej zrezygnować.

Na deser HP+, czyli program dla najbardziej wymagających

HP Instant Ink Plus recenzja test - 14

Jeśli subskrypcja na tusze lub tonery to dla Was za mało, to poznajcie jeszcze HP+. Producent nazywa ten program inteligentnym systemem druku, a celem jest to, aby drukarka zawsze była gotowa do pracy. Wszystko niezależnie od tego, czy jesteśmy w domu, czy też aktualnie nasze potrzeby sprowadzają się do rozwiązań chmurowych. Składając to do najważniejszych punktów, mówimy o:

 • darmowej, półrocznej subskrypcji HP Instant Ink (należy aktywować w ciągu tygodnia od zakupu drukarki)
 • rozbudowanej funkcjonalności w aplikacji HP Smart
 • dodatkowy rok gwarancji producenta na drukarkę.

Dzięki funkcji Smart Cloud Resilience drukarki stale monitorują dostępność w Sieci, aby być pewnym, że w każdej chwili będziemy mogli z niej skorzystać. Do gry wchodzą także dodatkowe zabezpieczenia (Smart Security), które mają chronić przed złośliwym oprogramowaniem, by drukowane i skanowane dokumenty nie przedostały się w niepowołane ręce. Także za sprawą funkcji Private Pickup możemy być pewni, że to my odbierzemy drukowane materiały. Niemniej to tylko skrawek tego, co oferuje HP+. Wszelkie informacje naturalnie znajdziecie na stronie producenta.

Zobacz też: Gamingowa ofensywa od HP – poznaj nowości z rodziny Omen.

Jak sami widzicie, HP wprowadza drukarki do nowego świata subskrypcji. Zarówno usługa Instant Ink, jak i HP+ sprowadzają się do tego, abyśmy nie musieli martwić się tym, czy sprzęt jest zawsze gotowy do pracy. Na czele tego wszystkiego stoi nieoceniona wygoda użytkowania.

Wpis powstał we współpracy z HP

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy