ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Realme 6

Najlepszy smartfon na Dzień Dziecka – co wybrać?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Sponsorowany

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Jeśli nie pamiętacie, to już pierwszego czerwca zarówno najmłodsi, jak i po prostu młodzi duchem będą mieli swoje święto. Z racji, że swego rodzaju spełniliśmy obowiązek informacyjny, tak teraz zastanówmy się, co dalej z tym faktem zrobić? Nie da się ukryć, że po prostu pomyśleć o ciekawym prezencie. Jako że nasz portal skupia się na nowych technologiach, a wywodzi z rynku mobilnego, to postanowiliśmy wybrać propozycje najlepszych smartfonów na Dzień Dziecka.

Czy kupno smartfona na Dzień Dziecka to dobry pomysł?

realme 6 pro w polsce cena dostepnosc

Na pewno w wielu głowach pojawi się pytanie, czy zaproponowany prezent ma sens? Oczywiście, że tak. Należy zapomnieć o czasach, gdy mobilne urządzenia stanowiły swego rodzaju przywilej. Dzisiaj telefon jest czymś nieodłącznym każdego człowieka. W naszym przypadku rodzice dostają swego rodzaju kontrolę i poczucie bezpieczeństwa, a pociecha ma szansę na dalszy rozwój. W końcu nie ukrywajmy, że smartfony to nie tylko sposób na kontakt z bliskimi, ale także bardzo dobre źródło wiedzy. Dodatkowo obecnie stosowane oprogramowanie pozwala na kontrolę zarówno ogólnego czasu pracy na urządzeniu, jak i w ramach konkretnych aplikacji.

Najtańszy, godny uwagi smartfon na Dzień Dziecka – Redmi 8a lub Redmi 8

redmi 8a najlepszy smartfon na dzien dziecka

Ważne jest to, aby prezent, który chcemy wręczyć, nie był karą. Dlatego minimum, co uważam za sensowne do wyboru, to Redmi 8a, a najlepiej Redmi 8. Dostępne są one na naszym rynku za 499 złotych i 599 złotych. Warto pomyśleć o dołożeniu do wersji z większymi pamięciami (dodatkowy koszt około 50 złotych). To tak naprawdę minimum, przez które rozumiem dobrze działający telefon, obsługujący podstawowe dzisiaj aplikacje.

Najlepszy smartfon na Dzień Dziecka – realme 6

realme 6 recenzja test

Tymczasem optymalnym rozwiązaniem jest realme 6. Smartfon, który w swojej rozsądnej cenie oferuje naprawdę spore możliwości. Zależnie od wersji, za tę propozycję należy przygotować:

  • 4/64 GB – 1099 złotych
  • 4/128 GB – 1199 złotych
  • 8/128 GB – 1299 złotych

Naturalnie najbardziej sensowną opcją jest ta ostatnia – kluczowa w tym wypadku okazuje się pamięć operacyjna, czyli 8 GB RAM. Gwarantuje to wielozadaniowość na długie lata.

realme 6 recenzja test

Dlaczego realme 6 to najlepszy smartfon na Dzień Dziecka? Przede wszystkim ze względu na wytrzymałą obudowę. Jest to smartfon zbudowany z tworzyw sztucznych, więc nie ma obaw o potłuczenie oraz drogie naprawy. Do tego do gry dochodzi rewelacyjny akumulator, który przez gwarantuje długi czas pracy. Jeśli już się rozładuje, to da znać o sobie szybkie ładowanie o mocy aż 30 W – w ciągu godziny możemy w pełni zregenerować akumulator. Do tego pokaźny zestaw fotograficzny: aparat 64 MPx oraz obiektyw ultraszerokokątny z kątem aż 119o.

realme 6 smartfon na dzień dziecka

W ramach ciekawych dodatków pojawia się rzadko spotykany w tej klasie wyświetlacz z odświeżaniem obrazu 90 Hz. Całość dopełnia bardzo atrakcyjny design. Co prawda to kwestia gustu, ale trzeba przyznać, że realme 6 wyróżnia się na tle szaroburej konkurencji. Jeśli jesteście nim zainteresowani, to odsyłam Was do konkursu, w którym możecie wygrać tego smartfona:

Regulamin konkursu.

Jak szaleć, to szaleć, czyli sprawdźmy droższe propozycje – realme 6 Pro

Realme_6_Pro_recenzja_test

Jeśli jakimś sposobem uważacie, że realme 6 czegoś brakuje w ramach smartfona na Dzień Dziecka, to spójrzmy na jego ulepszoną wersję, czyli realme 6 Pro. Niedawno mogliście zapoznać się z naszą recenzją tego smartfona, z której jasno wynika, że to telefon, w którym naprawdę trzeba na siłę doszukiwać się wad. Jak sama nazwa wskazuje, realme 6 Pro to mocniejsza odmiana realme 6, ale łącząca te same zalety. Nie brakuje charakterystycznego wyglądu, bardzo szybkiego ładowania akumulatora oraz wyróżniającego się wyświetlacza. Do tego mocniejszy układ Snapdragon 720G, umożliwiający szybzsą i wydajniejszą pracę (oraz rzecz jasna granie), a także podwójny aparat do zdjęć selfie, czyli absolutne must-have dla nastolatków. Cena tego modelu to 1599 złotych, a pociecha może liczyć na smartfona, który wystarczy na długi czas.

Zobacz też: Jak dobierać akcesoria do smartfonów?

Jakimi kryteriami głównie kierowałem się przy doborze powyższych smartfonów? Przede wszystkim relatywnie dobrym stosunkiem jakości i możliwościami do ceny. Celowo też nie kierowałem się w stronę najdroższych smartfonów – tego typu prezenty najczęściej nie mają racji bytu, bo tańsze modele oferują wystarczające możliwości. Nie da się ukryć, że pojawienie się realme w tym roku na naszym rynku zdecydowanie odmieniło panującą stagnację. Mamy więcej możliwości, a nawet można pokusić się o stwierdzenie, że dla niektórych mamy po prostu lepszy wybór. Jednak jestem ciekawy Waszej opinii, czy kupowanie smartfona na Dzień Dziecka faktycznie uważacie za trafny pomysł?

Wpis powstał we współpracy z marką realme

Sprawdź najnowsze wpisy