Wybrani producenci starali się od niemalże samego początku istnienia Androida pokazywać nam wyjątkowe możliwości urządzeń mobilnych. Jak sięgam pamięcią, to właśnie projektor stanowił część smartfona, który swego czasu był moim marzeniem. Mowa o Samsungu Galaxy Beam, który z czasem doczekał się następcy, ale jego dostępność, jak i ogólna aparycja nie robiła już takiego wrażenia. Czasy się zmieniają, wyświetlacze rosną, ramki maleją, ale co się stało z projektorami? Cóż, dzisiaj jedynie Moto Mods pozwala na rzucanie obrazu na ścianę. Tylko czy na pewno? Okazuje się, że w drodze jest jeszcze jedna propozycja — Blackview Max 1.

Blackview Max 1 przypomina o projektorach w smartfonie

Blackview Max 1 możecie pamiętać między innymi za sprawą wpisu ze smartfonem z wyjątkowym zestawem. Dzisiaj chciałbym nieco więcej opowiedzieć Wam o projektorze, który znalazł się na górnej krawędzi tego modelu. Bazuje on na technologii laserowej MEMS i jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD+ (2160×1080). Jasność określana jest mianem setek lumenów, co… nie brzmi zbyt konkretnie. Niemniej firma zapewnia, że z 2 metrów jesteśmy w stanie rzucać obraz o przekątnej 70 cali. Przesuwamy się o kolejny metr i ta wartość rośnie do 200 cali. O ile specyfikacja samego smartfona została przedstawiona na powyższym filmie, to warto wyróżnić dwie kwestie: duży akumulator o pojemności 4680 mAh, który ma pozwolić na około 4,5 godziny projekcji oraz dodatkowy przetwornik dźwiękowy (AW1511) dla zwiększenia doznań dźwiękowych.

Zobacz też: Jak może wyglądać Moto RAZR 2019?

Już wiecie, że projektory to ciekawa alternatywa dla bezramkowych smartfonów, gdy liczy się dla nas obszar roboczy. Poznaliście też jedną z propozycji, która stosuje takie rozwiązanie. Blackview Max 1 jeszcze nie został oficjalnie wyceniony, ale już wiemy, że na dzień dobry otrzyma 43% zniżkę. Dzień dobry w sensie przedsprzedaży — tego typu praktyka jest często spotykana wśród Chińskich producentów. Szczegóły poznamy w drugiej połowie lutego. Jednak czy przydałby się Wam projektor w smartfonie?

Wpis powstał we współpracy z Blackview

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).