Projektor w smartfonie – jaki to ma sens?

Jakub Bereziewicz Sponsorowany 2019-02-07

Wybrani producenci starali się od niemalże samego początku istnienia Androida pokazywać nam wyjątkowe możliwości urządzeń mobilnych. Jak sięgam pamięcią, to właśnie projektor stanowił część smartfona, który swego czasu był moim marzeniem. Mowa o Samsungu Galaxy Beam, który z czasem doczekał się następcy, ale jego dostępność, jak i ogólna aparycja nie robiła już takiego wrażenia. Czasy się zmieniają, wyświetlacze rosną, ramki maleją, ale co się stało z projektorami? Cóż, dzisiaj jedynie Moto Mods pozwala na rzucanie obrazu na ścianę. Tylko czy na pewno? Okazuje się, że w drodze jest jeszcze jedna propozycja — Blackview Max 1.

Blackview Max 1 przypomina o projektorach w smartfonie

Blackview Max 1 możecie pamiętać między innymi za sprawą wpisu ze smartfonem z wyjątkowym zestawem. Dzisiaj chciałbym nieco więcej opowiedzieć Wam o projektorze, który znalazł się na górnej krawędzi tego modelu. Bazuje on na technologii laserowej MEMS i jest w stanie wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD+ (2160×1080). Jasność określana jest mianem setek lumenów, co… nie brzmi zbyt konkretnie. Niemniej firma zapewnia, że z 2 metrów jesteśmy w stanie rzucać obraz o przekątnej 70 cali. Przesuwamy się o kolejny metr i ta wartość rośnie do 200 cali. O ile specyfikacja samego smartfona została przedstawiona na powyższym filmie, to warto wyróżnić dwie kwestie: duży akumulator o pojemności 4680 mAh, który ma pozwolić na około 4,5 godziny projekcji oraz dodatkowy przetwornik dźwiękowy (AW1511) dla zwiększenia doznań dźwiękowych.

Zobacz też: Jak może wyglądać Moto RAZR 2019?

Już wiecie, że projektory to ciekawa alternatywa dla bezramkowych smartfonów, gdy liczy się dla nas obszar roboczy. Poznaliście też jedną z propozycji, która stosuje takie rozwiązanie. Blackview Max 1 jeszcze nie został oficjalnie wyceniony, ale już wiemy, że na dzień dobry otrzyma 43% zniżkę. Dzień dobry w sensie przedsprzedaży — tego typu praktyka jest często spotykana wśród Chińskich producentów. Szczegóły poznamy w drugiej połowie lutego. Jednak czy przydałby się Wam projektor w smartfonie?

Wpis powstał we współpracy z Blackview • Karls

  Setek lumenów? Czyli słabo. Rozsądny projektor to jest tak od 2000 lumenów w górę, a jak nie ma być używany tylko w dobrze zacienionym pomieszczeniu to i 3000 może być mało.

 • Serim

  1 mediatek
  2 Wpis powstał we współpracy z Blackview

  • Łukasz Pająk

   Jeszcze kategorię uwzględnij 🙂

 • Zbigniew Ziolkowski

  Bardzo interesujące. Myślę że to świetny pomysł. Czemu nie. Sam chciałbym mieć taki projektor w swoim tel.

 • Darek

  Projektor można też podpiąć pod każdą Motorolę z serii Z

  • Maxik

   No właśnie, tylko, że ten moduł musisz nosić ze sobą w torbie lub kieszeni, a tu masz to wbudowane.

   • Dariusz Sterczewski

    mnie to jakoś szczególnie nie przeszkadza, poza tym motomods dają ci możliwość błyskawicznej zmiany telefonu np w projektor, aparat czy całkiem niezły głośnik

  • Łukasz Pająk

   Wspomniałem o Moto Mods w tekście 🙂x