ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
elastyczny wyswietlacz samsung smartfon

Nowe technologie wyświetlaczy — dziurka, zgięcie czy na ścianie?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Sponsorowany

W zeszłym roku nastała moda na wycinanie wyświetlaczy, z którą większość z nas się już pogodziła. W tym roku następuje swego rodzaju odwrót, a na pewno zmniejszenie popularnego notcha. Pierwsze tego typu przykłady już mogliśmy poznać, ale jak to będzie wyglądać w przyszłości? Już nawet ten rok pokaże kolejne generacje technologii, które po prostu dadzą nam wybór.

Dziurka w wyświetlaczu będzie wszędzie

huawei nova 4 oficjalnie

Niejednokrotnie już pisaliśmy, że dziurka w wyświetlaczu będzie tegoroczną modą. Będzie to zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie, stosowane przez producentów, w celu minimalizacji ramek wokół ekranu. W stosunku do zeszłorocznych notchy nadal będziemy mieli do czynienia z zabraną górną częścią obszaru roboczego w pełnoekranowych aplikacjach.

Elastyczne wyświetlacze muszą dorosnąć

Składane smartfony Samsung

Ktoś, kiedyś powiedział coś bardzo mądrego — nie kupuje się nowości z pierwszej generacji. Lepiej wstrzymać się do momentu, gdy producent rozwiąże wszelkie problemy wieku dziecięcego w postaci niechcianych zagięć czy też wytrzymałości. Oczywiście może się okazać, że od razu te modele będą idealne, ale… lepiej na to nie liczyć. Niemniej warto śledzić rozwój elastycznych wyświetlaczy.

Projektory zamiast wyświetlaczy?

Co prawda pikoprojektory pojawiły się w smartfonach już bardzo dawno, ale nie zyskały dużej popularności. Niemniej wciąż możemy znaleźć kilka propozycji na rynku, które wykorzystują to rozwiązanie. Jednym z najnowszych jest BlackView Max 1. Potrzebujemy dużego obszaru roboczego? Rzucamy go na ścianę, a za sprawą dedykowanego pilota wszystkim możemy sterować z odległości. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podłączyć myszkę i klawiaturę. Tym sposobem otrzymujemy świetne narzędzie do pracy, jak i do zabawy.

Zobacz też: Motorola RAZR powróci?

Dziurka, tradycyjny notch, a może łezka? To pierwsze stadium w dążeniu do jak największego obszaru roboczego, bez zwiększania rozmiarów urządzeń. Kolejnym są elastyczne wyświetlacze w składanych obudowach. Na końcu mamy projektory. Co wybieracie dla siebie?

Artykuł powstał we współpracy z BlackView

Sprawdź najnowsze wpisy