ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
najlepszy internet mobilny

To najlepszy moment na zmianę operatora

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Sponsorowany

Czy strach przed zmianą operatora jest słuszny? Odpowiedź jest prosta – nie. Będąc X lat u jednego operatora możesz dla niego znaczyć mniej, niż nowy klient, który zastanawia się nad przeniesieniem numeru. To smutne, ale prawdziwe. W końcu różni dostawcy lubią się przechwalać, że są najczęściej wybieraną Siecią, a nie tą, u której zostaje najwięcej klientów. Mimo wszystko można odnieść wrażenie, że wszystko kręci się wokół Wielkiej Czwórki, a niedoceniane zostają pomniejsi operatorzy, którzy często mogą pochwalić się zdecydowanie lepszą ofertą – niezależnie od naszego miesięcznego budżetu. Tyczy się to zarówno usług prepaid (na kartę), jak i postpaid (abonament). W takim razie, czy zmiana operatora to coś wielkiego? Nic z tych rzeczy.

Zmiana operatora – statystyki

zmiana operatora

Stosunkowo niedawno UKE opublikowało dane dotyczące przenoszenia numerów komórkowych w drugim kwartale 2018 roku. Innymi słowy – jest to bilans pokazujący, który dostawca stracił lub zyskał najwięcej klientów. Zdecydowanie najlepszym wynikiem może pochwalić się Premium Mobile. To właśnie ten operator najczęściej wybierany jest przez konsumentów podczas przenoszenia numerów. Na szarym końcu znalazło się Orange i Play – o tym w reklamach nie słychać.

Przecież przeniesienie numeru nie jest niczym trudnym

Dokładny proces przenoszenia numeru do drugiego operatora zapewne już znacie – jeśli jeszcze nie czytaliście naszego artykułu, to gorąco zachęcam do nadrobienia zaległości. Ogólnie rzecz biorąc – Twoja rola w całym procesie sprowadza się głównie do wyrażenia chęci przeniesienia numeru. Całą resztą zajmuje się Twój nowy operator, który na każdym kroku będzie ułatwiał migrację. W przypadku wspomnianego zwycięzcy, Premium Mobile, możesz to zrobić siedząc w domu na komputerze lub telefonicznie.

Dlaczego nie skorzystać z najlepszej oferty?

premium mobile operator logo

Kwestię zalet z bycia jak najdłużej u jednego operatora już omówiliśmy – tak naprawdę ich nie ma. Przeniesienie numeru to też bułka z masłem. W takim razie warto wybrać najlepszą ofertę. Niedawno zestawialiśmy najciekawsze propozycje operatorów do 30 złotych i jednoznacznym zwycięzcą okazało się Premium Mobile, które oferuje w tej cenie nielimitowane rozmowy i wiadomości SMS, a także 30 GB pakietu internetowego! Jednak nie tylko w tym wypadku ten dostawca jest zachwalany. Chcesz wydawać mniej na telefon komórkowy? W takim razie może Cię zainteresować promocja FreedomPL, która za 16,70 złotych miesięczne pozwala rozmawiać i SMSować bez limitu oraz korzystać z Sieci do 3 GB. Co oferuje Wielka Czwórka w tej cenie? Tak naprawdę nic – ich cennik zaczyna się od 30 złotych miesięcznie. Zobaczmy, co dostaniecie, dokładając niemalże drugie tyle:

 • Orange:
  • nielimitowane rozmowy
  • 20 groszy za SMS/MMS
  • 2 GB pakietu internetowego:
 • Play:
  • nielimitowane rozmowy
  • 19 groszy za SMS/MMS
  • 5 GB pakietu internetowego
 • Plus:
  • nielimitowane rozmowy
  • nielimitowane wiadomości
  • 2 GB pakietu internetowego (4 GB przez 3 miesiące)
 • T-Mobile:
  • nielimitowane rozmowy
  • 20 groszy za SMS/MMS
  • 2 GB pakietu internetowego

Wniosek? Biorąc pod uwagę powyższe trzy parametry nawet abonament za 16,70zł w Premium Mobile jest lepszy niż abonamenty po 30 złotych od Orange, Plusa czy T-Mobile. W tej cenie już wiecie, co oferuje Premium Mobile – jest po prostu bezapelacyjnym zwycięzcą tego pojedynku, a to jeszcze nie wszystko. W końcu za 19,90 złotych możecie mieć 10 GB pakietu internetowego, a za 24,70 złotych 20 GB. Do tego nie wiążecie się wieloletnią umową z operatorem, co najczęściej bywa irytujące w abonamentach. Umowa z Premium Mobile jest elastyczna – możesz ją rozwiązać w każdej chwili!

Z nami zyskasz jeszcze więcej

konkurs premium mobile samsung galaxy s8

Z racji, że doceniamy najciekawsze oferty, razem z Premium Mobile postanowiliśmy sprawić, że będzie ona jeszcze lepsza. W ramach współpracy, nasi Czytelnicy zapłacą tylko symboliczną złotówkę za aktywację. Do tego dochodzi pierwszy miesiąc za darmo, a przy okazji decydując się na ofertę Premium Mobile możecie wygrać Samsunga Galaxy S8. Więcej szczegółów znajdziecie na naszej dedykowanej stronie TUTAJ. Nie lubimy dużo wydawać bez celu, a to jest najlepsza okazja, aby zaoszczędzić!

Zobacz też: Wyjątkowa ładowarka od Google – czym wyróżni serię Pixel 3?

Na koniec też przypominam, skąd się biorą takie niskie ceny w Premium Mobile – po prostu próżno szukać zbędnych wydatków. Kiepski zasięg? Na pewno nie z infrastrukturą Plusa, do której dostęp ma omawiany operator. W takim razie, co stoi na przeszkodzie w zmianie operatora? Nie powinno już nic.

To najlepszy moment na zmianę operatora – kliknij tutaj i przejdź do Premium Mobile.

Sprawdź najnowsze wpisy