ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
The Punisher Disney+

Welcom home Frank – Disney+ dodaje do biblioteki seriale Marvela

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Disney+ dodał dziś do swojej biblioteki treści wszystkie seriale Marvela, które wcześniej dostępne były w serwisie Netflix. Z tego zniknęły przed kilkoma miesiącami, więc fani komiksów przez dłuższy czas byli pozbawieni możliwości oglądania produkcji. W końcu te powstały z myślą o streamingu, więc nie pojawiły się w wersji na DVD czy Blu-ray. Od dziś wszyscy, którzy korzystają z Disney+ mogą wrócić do seriali i ponownie przypomnieć sobie opowiedziane tam historie. Sprawdźmy, o które seriale chodzi.

 1. Disney+ dodaje seriale Marvela – nowości na platformie
 2. Daredevil
 3. Jessica Jones
 4. Luke Cage
 5. Iron Fist
 6. The Defenders
 7. The Punisher
 8. Czy będą nowe sezony seriali Marvela?
 9. Które seriale Marvela dostępne są na Disney+?

Disney+ dodaje seriale Marvela – nowości na platformie

Aktualizacja biblioteki Disney+ nie jest może częsta, ale pamiętajmy, że serwis dopiero co wystartował w naszym kraju. Na start otrzymaliśmy ponad 1700 różnego rodzaju filmów i seriali. Począwszy od klaski, czyli animacji Disneya, a skończywszy na najnowszych hitach ze stajni Marvela, jak dodany ostatnio na platformę Doktor Strange w multiwersum obłędu. Jest więc co oglądać, a my ostatnio przygotowaliśmy dla Was pierwsze zestawienie, gdzie prezentujemy najlepsze filmy science-fiction dostępne na Disney+. Jest więc co oglądać na platformie, a od dziś tego oglądania będzie jeszcze więcej. Na Disney+ po długiej przerwie wracają seriale Marvela, które wcześnie dostępne były na Netflix. Tego, że seriale znikną z Netflix mało kto się spodziewał, ponieważ powstawały z myślą o tej właśnie platformie, ale Disney upomniał się o swoich bohaterów, do których ma prawa. O kim dokładnie mowa? Na Disney+ zobaczymy od dziś następujące seriale:

 • Daredevil – 3 sezony
 • Jessica Jones – 3 sezony
 • Luke Cage – 2 sezony
 • Iron Fist – 2 sezony
 • The Defenders
 • The Punisher – 2 sezony

Widać więc, że jest sporo do oglądania i oczywiście wyżej wymienione seriale dostępne są z polskimi napisami oraz lektorem. Można więc spokojnie zasiąść do oglądania ich po raz kolejny lub też po raz pierwszy, jeżeli jeszcze się ich nie widziało. Może nie wszystkie trzymają równy poziom, ale zdecydowanie warto je znać, a szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy fanami Marvela lub po prostu produkcji z superbohaterami. O czym opowiadają konkretne seriale?

Daredevil

Daredevil to jeden z tych bohaterów, który szczególnie wyróżnia się na tle tych z super mocami. Tutaj bowiem przyglądamy się po prostu człowiekowi, ale z wyjątkowymi i wypracowanymi przez długie lata umiejętnościami. Głównym bohaterem jest bowiem Matt Murdock, który w dzieciństwie uległ poważnemu wypadkowi i stracił wzrok. Dzięki specjalnemu treningowi potrafi jednak robić rzeczy, których wielu widzących nie byłoby w stanie wykonać. Murdock za dnia jest prawnikiem, ale nocami przywdziewa swój strój i staje się Dardevilem. Sam serial doczekał się aż trzech sezonów, a i postać Daredevila trafiła do jednego z filmów kinowych Marvela. To daje nadzieję na to, że w przyszłości seria będzie kontynuowana.

Jessica Jones

Jessica Jones to bohaterka, którą z początku może być ciężko polubić. Kobieta zdaje się odpychać od siebie wszystko i wszystkich. Wyraźnie też szuka dla siebie drogi, którą mogłaby dalej podążać. Jones cierpi na syndrom stresu pourazowego (PTSD), ale posiada też supermoce. To zestawienie sprawia, że staje się jedną z najciekawszych postaci w uniwersum Marvela. W serialu dobrze podbudowano warstwę psychologiczną i zadbano o to, by nie traktować jej po macoszemu. Jessica Jones otwiera swoją własną agencję detektywistyczną, ale to, z kim przyjdzie jej się zmierzyć, będzie znacznie trudniejsze, niż wcześniej rozwiązywane sprawy. Serial doczekał się trzech sezonów i oficjalnie został zakończony w 2019 roku.

Luke Cage

Kolejnym bohaterem, który doczekał się własnego serialu, był Luke Cage. Mężczyzna, na którym przeprowadzano przerażające eksperymenty w wyniku których zyskał wyjątkową siłę i odporność, staje do walki o swoje życie. W przypadku tego serialu większość akcji rozgrywa się w Harlemie, czyli jednej z dzielnic Nowego Jorku. Mamy tutaj spojrzenie na świat małej i dużej przestępczości, która dotyka także zwykłych obywateli. Cage staje się poniekąd ich obrońcą, choć z początku sprawy wyglądają jednak trochę inaczej. Do tej pory powstały dwa sezony serialu.

Iron Fist

Iron Fist nie został zbyt ciepło przyjęty przez krytyków i widzów, ale i tak serial doczekał się dwóch sezonów. W tym przypadku historia toczy się wokół Danny’ego Randa, który po wieloletniej nieobecności wraca do Nowego Jorku. Wiele osób myślało, że Danny już nie żyje, a tymczasem on przez lata szkolił się w sztukach walki. Mężczyzna będzie musiał wybierać między lojalnością wobec bogatej rodzinny, a powinnościami, które niesie ze sobą bycie Iron Fist.

The Defenders

Serial składający się z ośmiu odcinków i będący zespoleniem wyżej wymienionych produkcji. Tutaj grupa bohaterów (Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fist) muszą połączyć swoje siły, by obronić Nowy Jork przed zagrożeniem.

The Punisher

Jeden z najbardziej kontrowersyjnych bohaterów w uniwersum Marvela, ale też jeden z najpopularniejszych, czyli Frank Castle. Były żołnierz, który musi mierzyć się z trauma po tym, jak zamordowano mu rodzinę. Frank zmienia się w człowieka, który wymierza sprawiedliwość przestępcom i robi to w bardzo brutalny sposób. Nie boi się także zabijać tych, którzy mogą wyrządzić komuś krzywdę. Dodajmy, że tutaj bardzo dobrze wybrano aktora do roli. Jon Bernthal to najlepszy Punisher ze wszystkich ekranizacji, które do tej pory pojawiły się na rynku. Na Disney+ dostępne są dwa sezony produkcji.

Czy będą nowe sezony seriali Marvela?

Niestety, ale nie wiemy jeszcze, czy Disney+ zamierza rozwijać powyższe seriale i produkować kolejne ich sezony. Wprawdzie jakiś czas temu pojawiły się informacje, że zaczęto prace przygotowawcze nad kolejnym sezonem Daredevil, ale dalej bez większych szczegółów na ten temat. Fani na całym świecie byliby zapewne bardzo zadowoleni z nowych sezonów powyższych seriali. Teraz można jedynie czekać na informacje od Disney i Marvel, czy faktycznie zechcą oni rozwijać te produkcje.

Które seriale Marvela dostępne są na Disney+?

Oczywiście powyższe seriale to nie wszystkie tego typu produkcje dostępne na Disney+. Platforma ma bowiem także własne tytuły, które już zdążyły zyskać swoich fanów. Warto też sprawdzić, jak należy oglądać produkcje Marvela w kolejności chronologicznej, by być zupełnie na bieżąco. A oto inne seriale Marvela, które znajdziemy na Disney+.

 • Loki (sezon 1)
 • WandaVision (sezon 1)
 • Falcon i Zimowy Żołnierz (sezon 1)
 • Moon Knight (sezon 1)
 • Hawkeye (sezon 1)

Źródło: Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy