ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jak usunąć Oglądaj dalej na Disney+ – jest na to sposób, ale nie jest idealny

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Jak usunąć Oglądaj dalej na Disney+? Cóż, odpowiedź nie jest tak prosta, jak można byłoby sobie tego życzyć. Głównie dlatego, że Disney+ nie przewiduje możliwości usunięcia z listy Oglądaj dalej produkcji, które już raz na nią trafiły. To oznacza, że jeżeli próbujemy oglądać dużo tytułów, nasza lista produkcji szybko zaczyna się rozrastać. Nawet wtedy, kiedy nie chcemy już do niektórych tytułów wracać. Na szczęście można sobie z tym poradzić, choć sposób nie jest najprzyjemniejszy.

Jak usunąć Oglądaj dalej na Disney+(kontynuuj oglądanie)

Jak usunąć oglądaj dalej Disney+ wygląd platformy

Ostatnio pisaliśmy dla Was krótki poradnik o tym, jak usunąć Oglądaj dalej na HBO Max, a teraz pora na Disney+. Platforma zadebiutowała w Polsce w połowie czerwca i już zdążyła przyciągnąć do siebie prawie 2 miliony użytkowników. Warto więc trochę bliżej się jej przyjrzeć i niestety, ale da się zauważyć pewne braki. Jednym z nich jest brak możliwości usunięcia tytułów z sekcji Oglądaj dalej. Zdawałoby się, że to jedna z tych opcji, która po prostu musi być w serwisie streamingowym, ale na Disney+ jej nie znajdziemy. Przynajmniej jeszcze, ponieważ mamy nadzieję, że z czasem się to zmieni. Można sobie z tym poradzić, choć jest to dość… denerwujące.

Najprostszym sposobem, by usunąć tytuł z Oglądaj dalej na Disney+ jest… obejrzenie go do końca. Oczywiście nikt nie zmusza nas do tego, by kontynuować oglądanie kiepskiego filmu, żeby ten tylko zniknął z naszej listy. Trzeba go przewinąć do samych napisów końcowych i odczekać moment, aż Disney+ zaproponuje nam kolejną produkcje. Najlepiej w ogóle poczekać, aż film się skończy. W ten sposób tytuł zaliczony zostanie do „obejrzanych” i zniknie z naszej listy.

Najwygodniej zrobić to z poziomu przeglądarki, gdzie po prostu na „pasku postępu” klikamy na prawie sam koniec filmu. Analogicznie można zrobić tak z zaczętymi serialami, które nie przypadły nam do gustu. Szybkie przewijanie przy ostatnim odcinku, chwila cierpliwości i gotowe. Czasem trzeba też odświeżyć całą aplikację, czyli popularne F5 w przeglądarce. Jeżeli sezon liczy sobie więcej, niż jeden sezon, najlepiej rozpocząć cały proces na ostatnim odcinku poprzedniego sezonu, który oglądaliśmy. W ten sposób Disney+ nie będzie nam już proponował kolejnego.

Czasem wystarczy założyć nowy profil na Disney+

Istnieje jeszcze jeden sposób, jak usunąć Oglądaj dalej na Disney+, choć to raczej dziwna alternatywa. Można po prostu utworzyć kolejny profil, na którym będziemy oglądali produkcje. Tam można próbować tytułów, które niekoniecznie pasują do naszych zainteresowań, a w razie czego po prostu go skasować. Poniżej znajdziecie jeszcze kilka innych artykułów, które mogą Was zainteresować odnośnie Disney+:

Źródło: Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy