ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Netflix z kolejną turą zwolnień! Właśnie zwolniono 300 pracowników

Autor: Borys Francuz Kategoria: VoD

W ostatnich miesiącach sytuacja na rynku serwisów streamingowych przestała być taka klarowna. Do niedawna byliśmy przyzwyczajeni do dominacji Netflixa, który był uznawany za największą platformę. Jednakże wraz z pojawieniem się konkurencji dyrektorzy kalifornijskiej firmy zostali zmuszeni do cięcia niektórych kosztów.

300 osób właśnie pożegnało się z pracą w Netflixie

300 osób właśnie pożegnało się z pracą w Netflixie

Dopiero co informowaliśmy Was o tym, że Netflix poczyni ogromne inwestycje związane z produkcją autorskich treści. W grę wchodzi tu aż 17 milionów dolarów. Co ciekawe w tym tekście pojawiła się także informacja o kolejnej redukcji etatów. W drugiej połowie maja zarząd wciąż największego na świecie serwisu streamingowego zwolnił aż 150 pracowników. Jak się okazuje, był to dopiero początek dużego zabiegu firmy.

Wczoraj (tj. 23 czerwca) Netflix rozwiązał kolejne 300 umów. Oznacza to, że w przeciągu miesiąca z platformą pożegnało się już ponad 450 osób. Najnowsze zwolnienia dotyczą posad biznesowych oraz tylko i wyłącznie oddziałów w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe cały serwis streamingowy wciąż zatrudnia około 11 tysięcy pracowników.

Rzecznik Netflixa stwierdził, że redukcje etatów są bezpośrednio powiązane z sytuacją gospodarczą oraz koniecznością zwiększenia przychodów firmy. Warto także zaznaczyć, że ostatnie miesiące zdecydowanie nie należą do najlepszych dla kalifornijskiego hegemona branży. Netflix po raz pierwszy w swojej historii zanotował utratę subskrybentów. Na początku roku było to aż 200 tysięcy użytkowników.

Każdy tego typu spadek jest o tyle ważny, ponieważ konkurencja nie śpi. W Polsce do niedawna Netflix rywalizował głównie z Amazon Prime Video oraz HBO Max, ale na rynku pojawił się nowy bardzo mocny gracz. Mowa tu oczywiście o Disney+, które znacząco zachwiało pozycją największego serwisu streamingowego świata.

Niemniej popularna platforma nie składa broni. Kalifornijska firma zatwierdziła budżet produkcyjny na najbliższe lata, nie schodząc ze stawek znanych nam, chociażby sprzed roku. Dodatkowo seria zwolnień ma wpłynąć na płynność finansową platformy. O tym czy redukcje były potrzebne, dowiemy się najprawdopodobniej w przeciągu najbliższych miesięcy wraz z debiutami nowych produkcji w serwisie.

Źródło: Variety

Sprawdź najnowsze wpisy