ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

HBO Max rozpieszcza fanów dobrego kina – kolejne interesujące nowości na platformie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Aktualizacja biblioteki HBO Max przynosi kilka interesujących nowości, a wśród nich pewien bardzo dobry film. W tym przypadku mowa nie o kompletnej nowości, ale o powrocie na platformę, która jeszcze kilka miesięcy temu nazywała się HBO GO. I chodzi o film Przez zachodem słońca, który jest jedną z lepszych kontynuacji, jeżeli chodzi o historię kina. Sprawdźmy więc, co takiego wylądowało dziś na HBO Max?

Nowości HBO Max – Przed zachodem słońca na czerwiec 2022

HBO Max zdaje się faktycznie rozpieszczać fanów filmów i seriali. Wczoraj na platformie pojawiło się aż 11 sezonów serialu Niepokorni (Shameless), więc zdecydowanie jest co oglądać. To oczywiście propozycja nie dla wszystkich, czego nie można powiedzieć o Przed zachodem słońca. Ostatnio pisaliśmy dla Was o tym, że na HBO Max pojawiło się Przed wschodem słońca. Dodana dziś produkcja to bezpośrednia kontynuacja, która mocno powiązana jest z poprzednią historią. Nie jest to jednak typowa kontynuacja, ponieważ tutaj choć przyglądamy się tym samym bohaterom, to jednak są już zupełnie inni. Otóż reżyser obu części (Richard Linklater) przygląda się parze i ich związkowi na przełomie wielu lat. W pierwszej części dopiero się poznawali i przeżywali wspólną fascynację, a w drugiej muszą odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie – czy właściwie chcą się znać?

Warto także wiedzieć o tym, że Przed zachodem słońca i cała trylogia Linklatera to kino „mówione”. Cała historia opiera się na dialogach, a na ekranie widzimy przez cały czas praktycznie tylko dwie osoby (Ethan Hawke i Julie Delpy). Jeżeli jeszcze nie widzieliście tych filmów, to koniecznie zacznijcie od Przed wschodem słońca, by iść po kolei. A co jeszcze dodano dziś na HBO Max?

  • Goście [8 odcinków] [+ audio, + napisy] (2022)
  • Pani sprzątająca [4 odcinki] [+ audio, + napisy] (2021)
  • Papierowe miasta [+ audio, + napisy] (2015)
  • Pokolenie Momentum [+ audio, + napisy] (2018)
  • Przed zachodem słońca (2004)

Wśród nowości pojawił się także francuski serial science-fiction Goście. Jego opis brzmi całkiem intrygująco: „Pierwszego dnia pracy w policji Richarda, dwa statki kosmiczne rozbijają się w małym wiejskim miasteczku Pointe-Claire. Ta katastrofa jest pierwszym z serii tajemniczych wydarzeń…”. Na HBO Max pojawił się również meksykański serial Pani sprzątająca, który opowiada o kobiecie pracującej na dwa etaty, by związać koniec z końcem. I ta kobieta pewnego dnia dostaje zlecenie, by posprzątać… miejsce zbrodni.

Źródło: Upflix / HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy