ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Odważna nowość na Netflix – czy Polacy są gotowi na Królową?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Dzisiejsza aktualizacja Netflix przynosi nowy serial prosto z Polski. Królowa, bowiem o nim mowa, to krótka, ponieważ zaledwie czteroodcinkowa opowieść, ale ta może wywołać sporo kontrowersji w naszym kraju. W końcu poruszany jest tutaj temat społeczności drag queen, więc Królowa może spotkać się z dość chłodnym przyjęciem. Sprawdźmy, co oprócz tego serialu zostało dodane na Netflix?

Nowości na Netflix – Królowa i First Class na czerwiec 2022

Wczoraj na Netflix swoją premierę miał trzeci sezon serialu The Umbrella Academy, a teraz przyszła pora na premierę czegoś prosto z Polski. Nowy mini serial Królowa to historia Sylwestra (w tej roli Andrzej Seweryn), który przed kilkoma dekadami postanowił wyjechać z kraju. To teraz emerytowany krawiec, który realizował się zawodowo w Paryżu, gdzie zresztą dalej mieszka. Sytuacja zmienia się dość mocno, kiedy Sylwester dostaje od swojej wnuczki przejmujący list. Okazuje się, że jej matka, a jego córka, potrzebuje przeszczepu nerki. Mężczyzna postanawia więc wrócić do kraju, choć obiecywał sobie, że nigdy tego nie zrobi. Powrót do Polski nie będzie jednak dla Sylwestra łatwy, ponieważ będzie musiał zderzyć się z tym, jak zareaguje na niego mała społeczność ze Śląska. Sylwester jest bowiem drag queen, czyli przebiera się za kobiety i tak też występuje na scenie.

W Królowej zobaczymy na ekranie nie tylko Andrzeja Seweryna, ale również Marię Peszek czy Julię Chętnicką. Sam serial ma opowiadać o odbudowywaniu rodzinnych więzów oraz o szeroko rozumianej akceptacji. Patrząc na zapowiedź Królowej od Netflix można spodziewać się… typowej produkcji dla tej platformy. Mimo poruszanych tematów, zapewne będzie to dość bezpieczny serial, ale cieszy to, że Netflix mimo wszystko bada nowe terytoria. Co jeszcze dodano dziś na Netflix?

  • A Fine Line [+ napisy] (2012)
  • Apocalypse Please! [+ napisy] (2020)
  • Beyond – An African Surf Documentary [+ napisy] (2017)
  • First Class [6 odcinków] [+ napisy] (2022)
  • Gypsy Spirit – A Journey to the roots of Gypsy Music in India [+ napisy] (2010)
  • Królowa [4 odcinki] [+ audio, + napisy] (2022)

Jak widać na powyższej liście, nowości nie ma zbyt dużo i nie są zbyt zachęcające do sprawdzenia. Ciekawie zapowiada się dokument A Line Line, który opowiada o grupie sportowców, którzy planują przejść przez Alpy. Do tego dostaliśmy serial First Class, który opowiada o przyjaciołach lubiących modę i wystawne życie.

Źródło: Upflix / Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy