ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Niepokorna aktualizacja HBO Max – tego serialu lepiej nie oglądaj z dziećmi

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Kolejna aktualizacja HBO Max przynosi jeden z najbardziej niepokornych seriali ostatnich lat, czyli Shameless (po polsku Niepokorni). Oczywiście to nie wszystkie nowości, które dodano na HBO Max, ponieważ biblioteka serwisu wzbogaciła się dziś także o nowe filmy i kolejne odcinki seriali. Sprawdźmy więc, co ciekawego dodano na HBO Max i na co warto zwrócić uwagę.

Aktualizacja HBO Max – wśród nowości na czerwiec 2022 Niepokorni (Shameless) i Nowi mutanci

Zacznijmy od największej, a przynajmniej najobszerniejszej nowości od HBO Max. Mowa tutaj o serialu Niepokorni i jego jedenastu sezonach, które wylądowały właśnie na platformie. Warto tutaj doprecyzować, że mówimy o amerykańskiej wersji serialu, choć pierwotnie serial stworzony został w Wielkiej Brytanii. Obie wersje są do siebie zbliżone pod względem fabularnym, ale już realizacyjnie to zupełnie inna historia. Teraz można na HBO Max zapoznać się z wersją stworzoną na potrzeby amerykańskiego widza i od razu zaznaczamy – to nie jest opowieść dla wrażliwego widza. Niepokorni to historia rodziny, której daleko do tej „idealnej”.

Gallagerowie to bowiem wiecznie pijany ojciec i szóstka dzieci, która żyje na granicy ubóstwa. Nie jest to jednak dramat o trudach dnia codziennego, ale i cięższych tematów tutaj nie zabraknie. Dużo za to w Niepokornych czarnego humoru, a sam scenariusz serialu to prawdziwe mistrzostwo. Pod względem aktorskim także, a szczególnie błyszczy tutaj William H. Macy (sprawdźcie też Zepsutą krew z jego udziałem), choć każdy na ekranie ma swoje pięć minut. Zdecydowanie warto obejrzeć Niepokornych, bo to jeden z ciekawszych seriali ostatniego dziesięciolecia. A co jeszcze dodano na HBO Max?

 • Birdgirl [2 odcinki] [+ napisy] (2021)
 • Irma Vep [S01E03] [+ audio, + napisy] (2022)
 • Niepokorni [134 odcinki] [+ 133 audio, + 133 napisy] (2011)
 • Nowi mutanci [+ audio, + napisy] (2020)
 • Przegląd tygodnia: Wieczór z Johnem Oliverem [S09E15] (2014)
 • Przerwa z Sam Jay [S02E05] (2021)
 • Roswell, w Nowym Meksyku [S04E03] [+ audio, + napisy] (2019)
 • Szóstka z Nebraski [S01E01] [+ audio, + napisy] (2022)
 • Tig Notaro: Mój chłopięcy urok (2015)
 • Uśmiechnięci przyjaciele [8 odcinków] [+ napisy] (2020)
 • W ułamku sekundy [+ audio, + napisy] (2017)

Jedną z większych nowości jest film Nowi mutanci, czyli trochę inne spojrzenie na uniwersum X-Men. Produkcja nie przyjęła się może zbyt dobrze, a i wiele problemów z filmem było już na etapie produkcyjnym. Jednak dla fanów komiksów to może być coś całkiem interesującego. Warto także zwrócić uwagę na film W ułamku sekundy, który opowiada o pewnym zamachu bombowym. Główną rolę gra tutaj Diane Kruger, która za rolę została nagrodzona w Cannes.

Źródło: Upflix / HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy