ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Największy hit ostatnich miesięcy od dziś na Disney+, ale to nie koniec dobroci

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Na Disney+ dostępny jest już Doktor Strange w multiwersum obłędu, czyli ostatni kinowy hit od Marvela. I co ciekawe, film dalej jest wyświetlany w niektórych kinach w Polsce, więc jego debiut w streamingu to naprawdę duża rzecz. Podobnie ostatnio było z tytułami, które pojawiały się na HBO Max, a w tym i Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a. Widać, że obie platformy na poważnie podchodzą do tematu aktualizowania swoich katalogów, co powinno tylko cieszyć posiadaczy subskrypcji.

Hit na Disney+ wśród nowości – Doktor Strange w multiwersum obłędu już na platformie

Disney+ Doktor Strange

Niedawne wejście do Polski Disney+ dało użytkownikom platformy dostęp do praktycznie pełnego katalogu filmów Marvela. Ten teraz dodatkowo powiększył się o film Doktor Strange w multiwersum obłędu, czyli ostatni kinowy hit tego uniwersum. Wprawdzie film nie zarobił tyle, co Spider-Man: Bez drogi do domu, który ma pojawić się w lipcu na HBO Max, ale i tak przyciągnął do kin miliony fanów na całym świecie. Teraz film można oglądać już na Disney+, a przypomnijmy, że ten swoją premierę miał na początku maja. Minęły więc niecałe dwa miesiące od kinowego debiutu, co tylko pokazuje, jak mocno pandemia zmieniła sposób dystrybucji kinowych filmów.

Jak oglądać Doktor Strange w multiwersum obłędu na Disney+?

Doktor Strange w multiwersum obłędu na Disney+ dostępny jest w dwóch wersjach – tej klasycznej, czyli kinowej, ale także i w IMAX Enhanced. Ta druga wersja Doktor Strange w multiwersum obłędu na Disney+ różni się od klasycznej tym, że niektóre sceny mają współczynnik wyświetlania obrazu 1,90:1, czyli wykorzystywany w kinach IMAX. Czy to oznacza, że potrzebujemy innego telewizora, by w pełni doświadczyć tego formatu? Niekoniecznie, bo jak czytamy na stronie pomocy Disney+: „Rozszerzone proporcje obrazu IMAX pozwalają zobaczyć do 26% więcej oryginalnego obrazu i doświadczyć pełnej skali i zakresu obrazu w zaciszu własnego domu lub w podróży. (…) ​​Wszystkie obsługiwane urządzenia Disney+ obsługują rozszerzone proporcje obrazu IMAX.” Niestety, ale tutaj Disney+ nie pokusił się o materiały dodatkowe, które są jedną z ukrytych funkcji samej platformy. Możemy obejrzeć tylko zwiastun filmu, co raczej dużej satysfakcji nie przynosi.

Co nowego na Disney+?

Nowy Doktor Strange to nie wszystko, co pojawiło się dziś na platformie. Disney+ dodał także szósty i tym samym finałowy odcinek serialu Obi-Wan Kenobi. Nie zabrakło także nowego odcinka kolejnego serialu z uniwersum Marvela, czyli Ms. Marvel.

  • Bob’s Burgers [2 odcinki] [+ 1 audio, + napisy] (2011)
  • Doktor Strange w multiwersum obłędu [+ audio, + napisy] (2022)
  • Ms. Marvel [S01E03] [+ audio, + napisy]              (2022)
  • Obi-Wan Kenobi [S01E06] [+ audio, + napisy] (2022)

Źródło: Disney+ / Upflix

Sprawdź najnowsze wpisy