ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Disney+ funkcje

Disney+ ma funkcję, która zastępuje specjalne wydania Blu-ray i DVD – jak z niej korzystać?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Na Disney+ dostępna jest ciekawa funkcja, która pozwala cieszyć się z dodatkowych materiałów do konkretnej produkcji. Tym samym Disney+ choć częściowo jest w stanie zastąpić specjalne wydania filmów czy seriali, które dostępne są na Blu-ray czy DVD. Wiadomo, że filmy na płytach kupuje się z dwóch głównych powodów – by mieć do nich stały dostęp oraz dla materiałów dodatkowych. Jak więc oglądać te dodatkowe materiały na Disney+?

Disney+ z ciekawą funkcją – jak oglądać dodatkowe materiały?

Disney+ funkcja dodatki

Nie każdego interesuje to, jak np. były kręcone Gwiezdne Wojny. Jednak dla fanów serii czy po prostu „ciekawskich widzów” takie materiały są na wagę złota. I tutaj z pomocą przychodzi właśnie Disney+, który na swojej platformie oferuje dostęp do dodatków specjalnych. Te częściowo mogą nawet zastąpić wspomniane wyżej wydania DVD, ale niestety liczba takich materiałów specjalnych jest też mocno ograniczona. Nie przy każdej produkcji będziemy mieli dostęp do zwiastunów, materiałów z planu, scen usuniętych czy komentarza reżysera. Te jednak znajdziemy przy większości produkcji z kolekcji Star Wars czy Marvela. Oglądając np. Thor Ragnarok można później obejrzeć kilkanaście krótkich filmów odnośnie tej produkcji, a wśród nich wpadki z planu czy rozszerzone sceny. Jak uzyskać do tego dostęp? Tutaj na szczęście to bardzo proste.

Wystarczy na planszy danej produkcji wybrać menu Dodatki, by uzyskać dostęp do materiałów dodatkowych. Warto także patrzeć na Proponowane tytuły na Disney+, ponieważ tam także można trafić na ciekawe materiały. Dobrym przykładem niech będzie serial Moon Knight, ponieważ na Disney+ znajdziemy ponad godzinny materiał o powstawaniu produkcji (Assembled – za kulisami Moon Knight). Takie materiały znajdziemy jeszcze o serialu Hawkeye czy o filmie Eternals.

Disney+ i kolekcje filmów

Disney+ kolekcje

Kolejną ciekawą funkcją Disney+Kolekcje. Platforma już na start wita nas menu, gdzie mamy dostęp do produkcji Marvela, Star Wars czy Star, ale warto także dojść w menu do działu Kolekcje. Tam znajdziemy zbiór kolekcji filmowych, które mogą znacznie ułatwić oglądanie filmów czy seriali. Jeżeli jesteśmy fanami Lokiego, to Kolekcja Loki daje nam dostęp od razu do wszystkich filmów i seriali, gdzie pojawił się ten bohater. Proste, wygodne i pomysłowe. Jeżeli nie wiecie, jak założyć konto na Disney+ lub jakie urządzenia wspiera platforma, to zapraszamy do przeczytania naszych poradników na ten temat.

Źródło: Disney+

Sprawdź najnowsze wpisy