ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HBO Max Przed wschodem słońca nowość czerwiec 2022

Nowości HBO Max – ten film ma prawie 30 lat, ale to dalej klasa sama w sobie

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Jedną z nowości na HBO Max, która dziś została dodana do biblioteki, jest jeden z najlepszych filmów romantycznych w historii. I nie zmienia tutaj niczego fakt, że na jego „liczniku” jest już 27 lat, bo to dalej historia z gatunku tych, które ogląda się z wielką przyjemnością. Mowa o klasyku Przed wschodem słońca, a na dodatek na HBO Max niedługo pojawi się także druga część tego wyjątkowego cyklu. Sprawdźmy więc, co dodano na HBO Max i na co warto zwrócić uwagę.

Nowości HBO Max – Przed wschodem słońca i Ojciec panny młodej na czerwiec 2022

HBO Max nowości

Dziś wśród nowości na HBO Max nie mamy zbyt wielu produkcji, ale jak wspomniałem we wstępie, to jedna z nich się zdecydowanie wyróżnia. Przed wschodem słońca to pierwszy z trzech filmów, które wyreżyserował Richard Linklater (m.in. Szkoła Rocka, Boyhood czy Przez ciemne zwierciadło) i też produkcja, która pozwoliła twórcy wypłynąć na szerokie wody. Jego romantyczna trylogia rozgrywa się na przełomie wielu lat, a każda z kolejnych odsłon (Przez zachodem słońca i Przed północą) to prawdziwa wiwisekcja związków na każdym ich etapie. Od pierwszej fascynacji po stratę, a skończywszy na stagnacji.

Przed wschodem słońca to też prawdziwy teatr dwójki aktorów (Ethan Hawke i Julie Delpy), którzy przez cały film rozmawiają. Spotykają się w pociągu jadącym do Wiednia i postanawiają spędzić jeden dzień ze sobą. Brzmi banalnie, ale Przed wschodem słońca jest naprawdę wyjątkowym przykładem kina, które urzeka swoją prostotą. Dodajmy też, że wśród nowości HBO Max na czerwiec zapowiedziano także drugą część. Przed zachodem słońca pojawi się na platformie 23 czerwca. A co jeszcze dziś dodano na HBO Max?

  • Dom dla psa [9 odcinków] [+ audio, + napisy] (2020)
  • Ojciec panny młodej [+ audio, + napisy] (2022)
  • Perpetual Planet: Bohaterowie oceanów [+ audio, + napisy] (2021)
  • Przed wschodem słońca [+ audio, + napisy] (1995)
  • Rewolucja przegranych kobiet [+ audio, + napisy] (2021)

Jak widać na powyższej liście, nowości nie ma zbyt dużo. Ciekawie zapowiada się komedia Ojciec panny młodej, gdzie jedną z głównych ról gra Andy Garcia. Wprawdzie mówimy tutaj raczej o dość klasycznym podejściu do tematu, ale na odstresowanie się może być to film w sam raz. Aktualizacja biblioteki HBO Max może nie jest dziś zbyt duża, to jednak da się coś wybrać do oglądania.

Źródło: Upflix / HBO Max

Sprawdź najnowsze wpisy