ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Porównanie Disney+ Netflix HBO Max Amazon cena

Wielka czwórka – Disney+, Netflix, HBO Max i Amazon. Porównanie cen i gdzie jest taniej

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Od dziś w Polsce dostępne mamy cztery najważniejsze serwisy streamingowe: Disney+, Netflix, HBO Max oraz Amazon Prime Video. To więc odpowiedni czas na porównanie cen i zdecydowanie o tym, który z serwisów będzie dla nas najodpowiedniejszy. Oczywiście można korzystać z każdego z nich, ale wtedy trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami. Sprawdźmy więc ceny poszczególnych serwisów.

 1. Ile kosztuje Netflix?
 2. Ile kosztuje Amazon Prime Video?
 3. Ile kosztuje HBO Max?
 4. Ile kosztuje Disney+?
 5. Kto ma taniej?

Porównanie cen – Disney+, Netflix, HBO Max i Amazon Prime Video

Porównanie Disney+ Netflix HBO Max Amazon cena

Debiut w Polsce platformy Disney+ to jednocześnie bardzo dobry moment na to, by porównać ceny dostępnych na rynku gigantów. W tym wpisie skupimy się na „wielkiej czwórce”, czyli największych dostępnych w Polsce platformach streamingowych. Od momentu wejścia do Polski platformy Netflix sporo się na rynku zmieniło. Debiut Disney+ to potwierdza, ponieważ platforma zyskuje coraz więcej użytkowników na całym świecie. I choć do poziomu Netflix jeszcze trochę brakuje, to nie jest wykluczone, że to właśnie Disney+ stanie się niedługo największą platformą streamingową na świecie. Przyjrzyjmy się więc temu, jak kształtują się ceny poszczególnych serwisów w Polsce, czyli ile kosztuje Netflix, Disney+, HBO Max oraz Amazon Prime Video.

Ile kosztuje Netflix w Polsce?

Ile kosztuje Netflix

Zacznijmy od najpopularniejszej platformy streamingowej, czyli Netflix. W tym przypadku nie ma np. możliwości wykupienia dostępu do razu na dłuższy okres czasu. Można skorzystać oficjalnie tylko z opcji comiesięcznych płatności za dostęp do serwisu. Ze wszystkich opisanych tutaj serwisów Netflix jako jedyny nie posiada opcji opłaty za cały rok i nic nie zapowiada tego, żeby coś w tej kwestii miało się zmienić. Prawdę mówić Netflix sam sobie może tym szkodzić, ponieważ porównując ceny dostępu za rok z innymi platformami, to oni wypadają zdecydowanie najdrożej.

Nawet w podstawowej opcji koszty są większe o ponad 100 złotych od HBO Max czy Disney+, a nie mówiąc już o Amazon Prime Video. Dodajmy do tego jeszcze to, że Netflix nie do końca patrzy przychylnym okiem na opcje dzielenia się dostępem z innymi użytkownikami. W niektórych regionach pojawiły się już opcje dodatkowych opłat za takie dzielenie się dostępem, więc nie można wykluczyć, że w Polsce też się one pojawią. Sprawdźmy jednak, ile kosztuje Netflix w Polsce na dziś.

 • Cena Netflix Pakiet podstawowy – 29 złotych miesięcznie (348 złotych rocznie); jakość SD, możliwość korzystania na jednym urządzeniu;
 • Cena Netflix Pakiet standard – 43 złote miesięcznie (516 złotych rocznie); jakość Full HD, możliwość korzystania na dwóch urządzeniach jednocześnie; (jakość Full HD, dwa profile)
 • Cena Netflix Pakiet premium – 60 złotych miesięcznie (720 złotych rocznie); jakość Ultra HD (4K)/HDR, możliwość korzystania na czterech urządzeniach jednocześnie;

Plusem platformy Netflix z pewnością mogą być ich własne treści, a wśród nich takie seriale jak Stranger Things, Ozark czy The OA. Platforma dużo też inwestuje we własne filmy, ale nie zawsze wychodzi to dobrze (Przechwycenie), choć zdarzają się również produkcje trzymające poziom (Rzut życia).

Ile kosztuje Amazon Prime Video w Polsce?

Ile kosztuje Amazon Prime Video

Amazon Prime Video to ewenement na polskim rynku, jeżeli chodzi o cenę dostępu do usługi. Korzystając z subskrypcji Amazon Prime, która kosztuje 49 złotych rocznie, otrzymujemy dostęp nie tylko do streamingu, ale także do darmowych gier w ramach Amazon Prime Gaming czy opcji darmowej dostawy Amazon Prime. Z taką ofertą cenową trudno rywalizować, ale też biblioteka treści Amazon Prime Video jest stosunkowo uboga w zestawieniu z innymi platformami. Problemem też mogą być rzadko dodawane napisy czy lektor w języku polskim. Spójrzmy jednak najpierw na to, ile kosztuje Amazon Prime Video w Polsce.

 • Cena Amazon Prime Video: 10,99 złotych miesięcznie (131,88 złotych rocznie)
 • Cena Amazon Prime Video: 49 złotych rocznie (około 4,08 złotych miesięcznie, nowi klienci mają 1 miesiąc gratis, czyli łącznie 49 zł za 13 miesięcy)

Korzystając z Amazon Prime Video można mieć łącznie 6 profili (główny jako domyślny i do 5 dodatkowych, a w tym i dla dzieci), a jednocześnie może korzystać 3 użytkowników. I choć Amazon Prime Video ma sporo świetnych produkcji (chociażby serial The Boys), to jednak rzadkie aktualizacje oferty mogą być dla wielu przeszkodą. Za to cena dostępu jest wyjątkowo zachęcająca.

Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

Ile kosztuje HBO Max

HBO Max w Polsce jest dostępne stosunkowo od niedawna, ponieważ dopiero od marca 2022 roku. Wcześniej platforma nazywała się HBO GO, więc rabranding i obniżka ceny na start pozwoliła zyskać serwisowi sporą popularność na start. Na platformie znajdziemy wyjątkowo dużo ciekawych filmów oraz seriali (np. Schody), a wiele z premier kinowych pojawia się na HBO Max już 45 dni po debiucie na dużym ekranie (Batman, Diuna, Matrix Zmartwychwstania, Nie czas umierać itd.). Biblioteka HBO Max jest też wyjątkowo często aktualizowana, więc to jedna z tych rzeczy, która zachęca do korzystania. Ile kosztuje HBO Max w Polsce?

 • Cena HBO Max: 29,99 złotych miesięcznie
 • Cena HBO Max: 234,99 złotych za rok (taniej o 34% niż podczas comiesięcznych opłat)

HBO Max zakłada możliwość stworzenia 5 profili dla użytkowników, ale oglądać jednocześnie można na 3 urządzeniach. Możecie także sprawdzić nasze porady odnośnie tego, jak wygodniej korzystać z serwisu HBO Max.

Ile kosztuje Disney+ w Polsce?

Ile kosztuje Disney+

Pora przejść do serwisu streamingowego, który jest najmłodszy w Polsce. Disney+ dopiero co zadebiutował w naszym kraju, więc o kwestii aktualizacji biblioteki i jej regularności nie ma co jeszcze mówić. Na start dostaliśmy naprawdę gigantyczną bibliotekę filmów oraz seriali, więc zdecydowanie będzie co oglądać przez najbliższe miesiące. Przygotowaliśmy także specjalny poradnik, jak założyć konto na Disney+ i o podstawowych ustawianiach aplikacji. Teraz spójrzmy na to, ile kosztuje Disney+ w Polsce.

 • Cena Disney+: 28,99 złotych miesięcznie
 • Cena Disney+: 289,90 złotych rocznie

Disney+ oferuje możliwość stworzenia 7 profili dla użytkowników, a jednocześnie oglądać można na 4 urządzeniach.

Podsumowanie kto ma taniej – Netflix, HBO Max, Disney+ czy Amazon Prime Video?

Patrząc na powyższe zestawiania, odpowiedź powinna być oczywista. Najtaniej wychodzi Amazon Prime Video, ale jednocześnie oferuje niewiele treści w zestawieniu z konkurencją. Najlepiej na tym polu wypadają Disney+ oraz HBO Max, które cenowo są do siebie mocno zbliżone. Najdroższą opcją jest Netflix i choć ten ma bogatą bibliotekę, to przeszkodą może być wątpliwa jakość treści oryginalnych. Obecnie chyba najciekawszą i gwarantującą najwięcej opcją będzie kombinacja Disney+ oraz HBO Max.

Źródło: Netflix / HBO Max / Amazon Prime Video / Opracowanie własne

Sprawdź najnowsze wpisy