ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Doktor Strange w multiwersum obłędu Disney Plus

Chodzenie do kina zaraz będzie nieopłacalne – Doktor Strange 2 z szybką premierą na Disney+

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Doktor Strange 2, czyli Doktor Strange w multiwersum obłędu swoją premierę w kinach miał 6 maja, ale niebawem zadebiutuje też na Disney+. Platforma ogłosiła właśnie, że produkcja Marvela pojawi się w stremingu jeszcze pod koniec tego miesiąca. Wprawdzie mówimy tutaj o debiucie na rynku amerykańskim, ale Disney+ wchodzi zaraz do Polski. Doktor Strange w multiwersum obłędu także powinien zadebiutować na naszym rynku w tym samym czasie.

Doktor Strange w multiwersum obłędu na Disney+ – szybka premiera w streamingu

doktor strange w multiwersum obledu recenzja

Premiera Disney+ w Polsce już za niecałe dwa tygodnie, czyli 14 czerwca. Do tego czasu można także skorzystać z promocji na start, która zakłada, że za roczny abonament zapłacimy tyle, ile zapłacilibyśmy za 8 miesięcy. To całkiem miła oszczędność pod warunkiem, że faktycznie ktoś zamierza subskrybować usługę przez cały rok. Dalej nie znamy pełnej listy wszystkich produkcji, które będą dostępne na naszym rynku, a jedynie ich część. Za to teraz Disney poinformował, że Doktor Strange w multiwersum obłędu trafi do streamingu już 22 czerwca. Niecałe dwa miesiące po swojej kinowej premierze.

To model dystrybucji, który stosuje także Warner Bros. przy niektórych swoich filmach wypuszczanych na HBO Max. Przecież The Batman czy ostatnio dodane na HBO Max Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a tylko to potwierdzają. Tak szybkie premiery w streamingu to oczywiście wynik pandemii i tego, że do dystrybucji kinowych hitów trzeba było podejść inaczej. Z jednej strony takie szybkie premiery to miła informacja, ponieważ film można obejrzeć spokojnie w domowym zaciszu. Patrząc jednak z drugiej strony, przy takim modelu dystrybucji chodzenie do kina może być zupełnie nieopłacalne. Bilety do kina to wydatek od około 15 do nawet 30 złotych w zależności od dnia tygodnia i miasta. Wyjście w dwie lub więcej osób ten wydatek oczywiście zwiększa, a tymczasem miesięczna subskrypcja Disney+ będzie kosztowała niecałe 30 złotych. HBO Max i innych platform streamingowych podobnie.

Nawet biorąc pod uwagę to, że można korzystać z kilku platform jednocześnie, to i tak taniej wychodzi oglądanie filmów w domu. I teraz okazuje się, że na głośne, kinowe premiery trzeba będzie poczekać raptem półtora miesiąca. Oczywiście niektóre filmy ogląda się przyjemniej na wielkim ekranie, ale biorąc pod uwagę rosnące ceny wszystkiego, wkrótce może się okazać, że częściej będziemy wybierali domową kanapę zamiast kinowego fotela.

Źródło: Disney+ YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy