Netflix akcjonariusze pozew

Akcjonariusze pozywają Netflix – nie spodobało im się to, że firma przestała dla nich zarabiać

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski VoD

Netflix ma ostatnio sporo problemów na głowie. Niedawno okazało się, że po raz pierwszy od bardzo dawna spadła liczba subskrybentów usługi, a to spowodowało też mocne tąpnięcie na giełdzie. Tym samym oberwało się akcjonariuszom Netflix, którzy oczywiście na tych wszystkich zawirowaniach stracili pieniądze. I teraz część z nich postanowiła pozwać Netflixa za to, że ten w odpowiednim momencie nie dzielił się z nimi informacjami lub częściowo je zatajał.

Akcjonariusze pozywają Netflix, a będzie jeszcze gorzej

Netflix traci widzów

Rosnąca konkurencja na rynku streamingu sprawia, że pozycja Netflix nie jest już tak pewna, jak jeszcze niedawno. Wprawdzie to dalej lider na rynku tego typu serwisów, ale spadające ceny akcji i liczby użytkowników sprawiają, że akcjonariusze firmy nie są zadowoleni z jej działań. Do tego dochodzi jeszcze fakt, że jakość produkcji na Netflix może pozostawiać sporo do życzenia. Tym jednak akcjonariusze nie powinni się przejmować, bo użytkownicy dalej oglądają to, co Netflix im podsuwa. Idealnym przykładem może być tutaj film „365 dni: Ten dzień”, który mimo miażdżących recenzji był jednym z najchętniej oglądanych na Netflix.

Zdaje się jednak, że ostatnie problemy firmy są znacznie poważniejsze, niż można było zakładać. Otóż w Stanach Zjednoczonych część akcjonariuszy Netflix złożyła pozew przeciwko firmie, bo ta miała ich wprowadzić w błąd. Po optymistycznych zapowiedziach, wyniki za poprzedni kwartał były jak kubeł lodowatej wody. Spadek liczby subskrybentów i późniejsze tąpnięcie na giełdzie sprawiły, że akcjonariusze bliżej przyjrzeli się sposobie komunikacji Netflixa. W pozwie twierdzą, że byli wprowadzani w błąd, a sam Netflix nie informował ich o najważniejszych faktach, co poskutkowało stratą pieniędzy.

Zobacz też: Obi-Wan Kenobi na pełnym zwiastunie.

Zarzuca się firmie także to, że doskonale wiedziała o wynikach za poprzedni kwartał i nie przygotowała akcjonariuszy wcześniej na ich opublikowanie. Dodatkowo prognozy na kolejne miesiące mają zakładać, że liczba subskrybentów będzie dalej spadać, a pozycja samego Netflix może być mocno zachwiana. Akcjonariuszom nie podoba się także to, że kolejne ruchy Netflix sprawiają, że ludzie od platformy mogą się odsuwać. W tym przypadku może chodzić o to, że platforma zamierza mocniej walczyć ze współdzieleniem kont na platformie przez osoby, które nie mieszkają pod jednym dachem.

Źródło: Deadline

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy