hbo max miasto jest nasze

Punisher jako glina z Baltimore – nowość na HBO Max dla fanów The Wire

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski VoD

Dzisiejsza aktualizacja biblioteki HBO Max przynosi przede wszystkim nowy serial od twórców kultowego „The Wire” („Prawo ulicy”). Mowa o nowym serialu „Miasto jest nasze” („We own this city”), które ponownie przenosi nas na ulice Baltimore. Nowy serial stworzony dla HBO ma zaledwie sześć odcinków, a dziś na platformie pojawił się pierwszy z nich.

Miasto jest nasze na HBO Max – nowość dla fanów mocnych wrażeń

„Miasto jest nasze” to jeden z tych seriali, na który wiele osób czekało. Pierwsze zapowiedzi pokazywały, że możemy spodziewać się naprawdę mocnego i chwytającego za gardło serialu. W końcu mamy tutaj opowieść, która została oparta na prawdziwych wydarzeniach, a do tego dochodzi jeszcze fakt, że za serial odpowiedzialni są ludzie, którzy stworzyli „The Wire” (np. David Simon). Tamten serial po dziś dzień uchodzi za jeden z najlepszych w swoim gatunku i zresztą bardzo słusznie. Czy „Miasto jest nasze” ma szasnę mu dorównać? Cóż, pierwsze recenzje serialu są dość mieszane, ale tutaj najlepiej wyrobić sobie opinię samodzielnie. Od dziś na HBO Max dostępny jest pierwszy odcinek serialu. O czym w ogóle opowiada „Miasto jest nasze”?

Historia skupia się wokół jednostki policji z Baltimore, która miała zwalczać przestępców, ale skończyło się trochę inaczej. Jeżeli ktoś interesował się historią policji z USA może znać już finał opowieści, ale my tutaj nie będziemy spoilerować. Tak za to prezentuje się oficjalny opis serialu: „Produkcja opowiada o kulisach powstania i upadku elitarnej jednostki policji w Baltimore – miasta, w którym wojna z narkotykami i masowe aresztowania tuszowały bezczynność i bezkarność służb. Twórcami serialu są George Pelecanos i David Simon.” Oprócz pierwszego odcinka „Miasto jest nasze” na HBO pojawiło się także trochę innych rzeczy. Oto one:

  • A Black Lady Sketch Show [S03E03] [+ audio, + napisy]
  • Barry [S03E01] [+ audio, + napisy]
  • Miasto jest nasze [S01E01] [+ audio, + napisy]
  • Swatka

Zobacz też: Nowości na maj od Netflix – nie tylko Stranger Things trafi na platformę.

Swoją premierę miał także trzeci sezon serialu „Barry”, czyli czarnej komedii o nietypowym zabójcy. Fani dwóch poprzednich sezonów mogą więc już sprawdzać, jak potoczyła się dalsza historia. Do tego na HBO Max pojawił się także dramat „Swatka” (1997), który opowiada o chorej na raka kobiecie, która próbuje zeswatać swojego syna z pielęgniarką.

Źródło: HBO Max

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy