Czekaliście na start Disney+ w Polsce? To niestety, ale jeszcze poczekacie, ponieważ platforma VOD najwcześniej wystartuje w 2022. I to nie na jego początku, ale w okresie wakacyjnym, choć tutaj też nie podano jeszcze konkretnej daty. Można więc założyć, że to nie koniec opóźnień, choć wolelibyśmy, żeby tak się nie stało.

Disney+ w Polsce opóźniony – start usługi w 2022

Disney Plus Polska start kiedy

Od dawna mówiło się o tym, że Disney+ wejdzie do Polski jeszcze w tym roku. Wprawdzie bez żadnych konkretów, ale nadzieje były. Tymczasem ogłoszono właśnie, że start platformy został przesunięty w czasie. Mieszkańcy Polski powinni dostać dostęp do platformy streamingowej latem 2022 roku. Czyli tak naprawdę, to możemy na Disney+ w Polsce poczekać jeszcze… rok.

Z przyjemnością potwierdzamy, że Disney+ zadebiutuje w Polsce latem 2022 roku. Doceniamy cierpliwość fanów oczekujących wejścia Disney+ i dokładamy wszelkich starań aby wprowadzić do krajów Europy Środkowej i Wschodniej najwyższej jakości serwis.

Marta Szafrańska przedstawicielka The Walt Disney Company Central & Eastern Europe.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki Netflixa, czyli co dobrego pojawiło się właśnie na platformie.

W Polsce mamy już całkiem sporo serwisów streamingowych, a wśród nich Netflix, HBO Go, Amazon Prime Video czy ostatnio debiutujący Viaplay. Do tego dochodzą jeszcze np. Player czy serwisy skupione na wypożyczaniu, jak np. Chili. Niby jest w czym wybierać, ale Disney+ ma coś, czego na innych serwisach po prostu nie znajdziemy. Mowa tutaj o uniwersum Gwiezdnych Wojen oraz Marvela. W obu przypadkach mamy już seriale, które rozbudowują historie oglądane w filmach, ale legalnie w Polsce ich nie zobaczymy. Może inaczej – nie można założyć polskiego konta w serwisie, by oglądać produkcje. Nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji. Teraz można jedynie czekać na Disney+ w Polsce i liczyć na to, że data premiery serwisu nie zostanie przesunięta.

Źródło: NaEkranie

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.