ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Viaplay

Będzie kolejne VOD w Polsce – Viaplay wystartuje już w sierpniu

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Viaplay to kolejny serwis VOD, który dostępny będzie w Polsce. Ma wystartować już w sierpniu, ale o dostępnych tam treściach jeszcze niewiele wiadomo. Wiadomo za to, że nowy serwis VOD pojawi się w naszym kraju na samym początku kolejnego miesiąca, a za dostęp do niego przyjdzie nam zapłacić 34 złote miesięcznie. Co możemy otrzymać za taką kwotę?

Viaplay wchodzi do Polski – co ma do zaoferowania?

Już 3 sierpnia ma wystartować u nas Viaplay, czyli serwis, za który odpowiada skandynawska grupa Nordic Entertainment Group (NENT Group). Polska będzie kolejnym rynkiem, na którym udostępnione zostanie VOD. To już działa w Skandynawii, Litwie, Łotwie czy Estonii. Zważywszy na to, że konkurencja między serwisami VOD jest ogromna, Viaplay musi się czymś na ich tle wyróżnić. I wygląda na to, że tak będzie. Serwis ma bowiem oferować dostęp do transmisji sportowych na żywo, a wśród nich rozgrywki Bundesligi, Ligi Europy UEFA, Ligi Konferencji Europy UEFA czy eliminacje do Mistrzostw Świata FIFA 2022. A to tylko część z tego, co ma być dostępne na platformie.

Oczywiście jak przystało na tego typu serwis, nie zabraknie tam także filmów oraz seriali. Dostępne mają być międzynarodowe produkcje, jak chociażby „Mission Impossible”, „Indiana Jones” czy seriale „Nowy Amsterdam”, „Chicago” i „Opowieści podręcznej”. Do tego mają dojść liczne materiały dla najmłodszych widzów i co ważne, pojawią się z polskim dubbingiem. Większość treści dostępnych na platformie ma mieć polskie napisy lub lektora, a wydarzenia sportowe będą z polskim komentarzem.

Zobacz też: Co nowego w ofercie Canal+?

Na platformie pojawią się także Viaplay Originals, czyli produkcje tworzone przez NENT Group. Tych ma być ponad 70, więc będzie w czym wybierać. Platforma ma także inwestować w polskie produkcje, co cieszy. Ważne jest też to, że Viaplay dostępne będzie na licznych urządzeniach. Pojawi się aplikacja dla Androida oraz iOS. Treści będzie można oglądać też na telewizorach, komputerach czy z wykorzystaniem Chromecasta lub Nvidia Shield. Do tego dostępne będą aplikacje na konsole Xbox oraz PlayStation 4 oraz 5. Teraz tylko czekać na debiut, a do tego czasu można zobaczyć stronę internetową Viaplay. Będziecie oglądać?

Źródło: Viaplay informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy