ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Hbo Max

Cena HBO Max z reklamami – jest taniej, ale czy to wystarczy?

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: VoD

Cena subskrypcji HBO Max z reklamami w końcu została podana do wiadomości. Firma postanowiła wprowadzić w Stanach Zjednoczonych nową wersję usługi, by konkurować z tańszą konkurencją. HBO Max jest bowiem droższe od Netflixa oraz Disney+. Nowa wersja usługi może sprawić, że pojawi się więcej subskrybentów, ale mimo wszystko wizja serwisu z reklamami nie jest zbyt zachęcająca.

Cena HBO Max z reklamami

Hbo Max

Nie ma co przedłużać. Cena HBO Max z reklamami została ustalona na 9,99 dolarów miesięcznie, czyli około 36 złotych. Normalny dostęp do serwisu kosztuje 14,99 dolarów (około 55 złotych), więc zniżka jest dość spora. Mimo wszystko i tak cena usługi jest wyższa, niż najtańszego planu Netflixa (8,99 dolarów) czy Disney+ (7,99 dolarów). Nowa wersja HBO Max zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych już w czerwcu i wtedy będzie można się przekonać, jak bardzo inwazyjne mają być reklamy. Samo HBO zapewnia, że nie będzie tak źle, jak można przypuszczać.

Reklamy w serwisie pojawiały się będą np. przed filmami czy w momencie, kiedy daną produkcję się zatrzyma. Do tego mogą być widoczne w wyszukiwaniu czy samym głównym panelu aplikacji. Nie jest do końca jasne, czy HBO Max skupi się na reklamach filmowych, czy też będą pojawiały się tam także reklamy stricte produktowe. O wiele lepiej byłoby, gdyby to była ta pierwsza wersja. Podobne rozwiązanie ma już np. Amazon Prime Video, gdzie przed niektórymi tytułami można natrafić na zapowiedzi filmowe. Tam na szczęście można je szybko pominąć, a w przypadku HBO Max to raczej możliwe nie będzie. Posiadacze tańszej subskrypcji będą musieli także na niektóre produkcje czekać dłużej. Dotyczy to premier, które z kin mają być przenoszone do streamingu.

Zobacz też: Jak połączenie Tizen z Wear OS wpłynie na… telewizory?

HBO ma sporą konkurencję na rynku. Netflix ma ogromną bazę użytkowników, którą budował latami. Disney+ bardzo szybko zebrał całe miliony klientów, a ze swoim katalogiem produkcji (Marvel czy Gwiezdne Wojny), trudno będzie go pokonać. HBO Max powinno pojawić się w Polsce jeszcze w tym roku, ale dalej nie wiadomo, ile będzie kosztować.

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy