W CDA Premium pojawiły się już nowości na maj. Wśród nich nie zabraknie ekscytujących filmów oraz seriali, które mogą się spodobać. Można powiedzieć, że maj to miesiąc apokalipsy, ponieważ filmów zahaczających o taką tematykę będzie najwięcej. Dobrze wiemy, że to całkiem wdzięczny temat dla filmowców, więc niektórym tytułom dobrze dać szansę.

Nowości w CDA Premium – maj 2021

Głęboki wdech CDA Premium

Maj 2021 przynosi sporą garść nowości, które albo już są dostępne w CDA Premium, albo stanie się to „na dniach”. Na co warto szczególnie zwrócić uwagę? Tutaj już każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Ciekawie zapowiada się „Głęboki wdech”, którego opis wskazuje na to, że może spodobać się wielbicielom filmu Luca Bessona („Wielki błękit”). Poniżej znajdziecie opisy filmów oraz seriali, które trafią na platformę CDA Premium w maju. 20 kwietnia na platformie swoją premierę miał jeszcze film dokumentalny „Złapani w sieci”. To mocny dokument tylko dla dorosłych widzów o problemie pedofili w sieci oraz metodach, które stosowane są do nawiązywania kontaktów z ofiarami.

Zobacz też: Dziś premiera Returnal na PS5.

3022 (2019)

Wyobraźcie sobie. Jesteście na stacji kosmicznej, wyglądacie przez okno, a na Ziemi jest jedna wielka ciemność. Chwilę później kula ziemska eksploduje. W takiej sytuacji znaleźli się główni bohaterowie „3022”. Emocje rosną powoli. Do głosu dochodzą uczucia i lęk. Film staje się jedną wielką psychoanalizą człowieka tkwiącego w ciemności, zimnie, próżni kosmicznej i z kończącymi się zapasami wszystkiego. W produkcji pojawia się kilka znanych serialowych twarzy, np. Omar Epps i Jorja Fox. Jest co najmniej kilka powodów, aby ten film obejrzeć.

Trickster (serial)

Ten serial to mroczna i humorystyczna opowieść o dojrzewaniu. Nastolatek Jared utrzymuje swoją „trudną” rodzinę handlując narkotykami. Przy okazji ich produkcji wdycha opary i doświadcza halucynacji, które nieźle mieszają w jego głowie oraz życiu. Nie są to jednak „zwykłe” halucynacje, a ich źródłem niekoniecznie są narkotykowe opary. Serial „Trickster” jest niezwykły, intensywny, zaskakujący, oryginalny. Przekonajcie się sami.

Głęboki wdech (2019)

Film dostępny w CDA Premium od 30 kwietnia. Marina jest kobietą po życiowych przejściach i nie wierzy już w prawdziwą miłość. Jednak odnajduje ją… w sporcie ekstremalnym. A konkretnie w nurkowaniu swobodnym (nurkowanie tak głęboko, jak to możliwe, na jednym oddechu). Marina okazuje się wielkim talentem, ale gdy zanurza się w głębiny oceanu jej podświadome lęki powracają jako wstrząsające wizje. Te złe myśli blokują ją i uniemożliwiają odniesienie sukcesu. „Głęboki wdech” to poruszająca historia, która pokazuje walkę człowieka z ciałem i umysłem. No i te podwodne sceny.

Tylko (2019)

Film dostępny w CDA Premium od 1 maja. Kometa uderza w Ziemię i uwalnia tajemniczego wirusa, który zabija tylko kobiety. Para, Will i Eva, ukrywa się w swoim wysterylizowanym mieszkaniu przed zabójczym wirusem oraz brutalnymi mężczyznami, którzy poszukują pozostałych przy życiu kobiet. „Tylko” jest propozycją, która ucieszy wszystkich fanów filmów postapokaliptycznych, ale nie tylko oni będą się na tym filmie dobrze bawić.

The Divide (2012)

Bardzo mocny, psychologiczny thriller. Świetnie zbudowany mroczny nastrój. Film pokazuje najciemniejszą stronę ludzkiej natury wywołaną apokaliptyczną sytuacją. Nowy Jork zostaje zniszczony przez atak nuklearny. Grupa kilku osób chowa się w piwnicy pewnego budynku i czeka na pomoc. Do ocalałych dociera zespół uzbrojonych ludzi ubranych w kombinezony. Jednak przybyli osobnicy nie są grupą ratunkową. The Divide to film dla ludzi o mocnych nerwach.

Truman (2015)

Motto tego filmu: „W życiu liczy się przyjaźń”. „Truman” to na pozór bardzo zwyczajna opowieść, która rozgrywa się w niecały tydzień. Tomás, wieloletni przyjaciel Juliana, odwiedza swojego kolegę w Madrycie. Julián od roku jest chory na raka i ostatecznie zdecydował się przerwać leczenie. Przyjaciele spotykają się, aby spędzić razem kilka fantastycznych dni. Wiedzą, że to ich ostatnie spotkanie. Film wzruszający, zabawny, mądry. Opowiedziany prostymi słowami. A tytułowy Truman, to… wierny do końca pies Juliana.

The Ninth (2021)

Petersburg, koniec XIX wieku. Miasto ogarnęło szaleństwo na punkcie okultyzmu i ezoteryki. Pewnego dnia pojawia się w Petersburgu brytyjskie medium, Olivia Reed, która gromadzi tłumy na swoich publicznych seansach spirytystycznych. Równocześnie w mieście dochodzi do serii rytualnych morderstw. Młode kobiety są porywane, a ich okaleczone ciała znajdują się w różnych częściach Petersburga. Zaczyna się śledztwo. Jaką rolę odegra w nim Olivia Reed? Klasyczny, ciekawy thriller o seryjnym zabójcy. Świetne zdjęcia i efekty specjalne. Przyznać trzeba, że rosyjskie produkcje są coraz ciekawsze.

Jak zostałem Rosjaninem (2021)

Po prostu zabawna komedia o perypetiach chińsko-rosyjskiej rodziny. Chińczyk Pen wybiera się do Moskwy, aby oświadczyć się Irinie. Ojciec dziewczyny nie przepada za tym i innymi kandydatami na zięcia. Robi wszystko, aby się ich pozbyć. Okazuje się jednak, że z Penem nie będzie tak łatwo. Z tego filmu można wiele dowiedzieć się o Rosjanach i ich mentalności, a więc dobry materiał na komedię. Zobaczcie „Jak zostałem Rosjaninem” i bawcie się dobrze.

Initiation (2021)

Ten film pokazuje, że horror jako gatunek ma się dobrze. A może coraz lepiej? Ginie młoda kobieta – uniwersytecka gwiazda sportu. To morderstwo rozpoczyna serię zdarzeń, które odkrywają mroczne sekrety uczelni. „Initiation” przynosi niejeden dreszcz emocji. Jest dużo krwi, wiertarki i inne podobne gadżety. Wszystko wymieszane ze współczesnymi mediami społecznościowymi, które w filmie odgrywają bardzo ważną, symboliczną rolę.

La vampira de Barcelona (2020)

Barcelona na początku XX wieku. Ginie, pochodząca z bogatej rodziny, Teresa Guitart. To wydarzenie wstrząsa całym krajem. Policja szybko ustala podejrzanego. Jest to Enriqueta Marti, nazwana przez prasę „Wampirzycą z Barcelony”. Odkryjemy trochę karty i powiemy Wam, że policja się myliła. Do zaskakującej prawdy dociera dziennikarz Sebastià Comas. Bardzo dobrze zrobiony film, dobry scenariusz i gra aktorska.

Źródło: CDA Premium informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.