Netflix podwyższa ceny w Wielkiej Brytanii za korzystanie ze swojej platformy. Jedynie podstawowa wersja abonamentu ma kosztować tyle, co dotychczas, czyli 5,99 funtów (około 30 złotych). Reszta planów będzie droższa, a wytłumaczeniem tego faktu jest to, że platforma ma zamiar więcej inwestować w produkcję seriali oraz filmów we współpracy z tamtejszymi firmami. Czy w Polsce także możemy spodziewać się podobnego ruchu?

Netflix podwyższa ceny w Wielkiej Brytanii

Netflix

Popularność Netflixa na świecie jest gigantyczna. Nie oznacza to jednak, że nikt gigantowi nie jest w stanie zagrozić. Coraz mocniej na rynku „rozpycha się” Disney Plus, a do tego mamy jeszcze HBO Max oraz Amazon Prime Video. Coraz większa konkurencja sprawia, że platforma musi szukać treści, które przyciągną użytkowników. Wiele tytułów z Netflixa znika ze względu na licencje, a na różnych rynkach katalog produkcji wygląda inaczej. Coraz więcej widać też produkcji powstających we współpracy z twórcami z konkretnego regionu. I to właśnie ma być powód, dlaczego Netflix podwyższa ceny w Wielkiej Brytanii. Platforma będzie więcej inwestować w nowe treści, więc ceny abonamentu idą w górę.

Zobacz też: Kolejne oszustwo z wykorzystaniem InPostu – lepiej uważać.

Koszt miesięcznego abonamentu Standard (oglądanie treści na dwóch ekranach jednocześnie) ma wynosić teraz 9,99 funtów (podwyżka z 8,99), a planu Premium (jakość HDR/4K, cztery ekrany jednocześnie) 13,99 funtów (podwyżka z 11,99). W bezpośrednim przeliczeniu wychodzi, że za największy pakiet przyjdzie zapłacić około 70 złotych. Ten w Polsce kosztuje jeszcze 52 złote, ale niewykluczone, że niedługo się to zmieni. W końcu na platformie coraz więcej pojawia się produkcji z Polski. Ostatnio zadebiutował film „Wszyscy moi przyjaciele nie żyją”, a wcześniej mieliśmy także serial „W głębi lasu”. Po światowym sukcesie „365 dni” można podejrzewać, że Netflix zacznie także mocniej inwestować w treści tworzone w naszym kraju. Jeżeli tak się stanie, podwyżka cen będzie tylko kwestią czasu.

Źródło: Netflix / Wirtualne Media

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.