„Szklana pułapka”, „Obcy”, „Predator” czy „Planeta małp” mogą wkrótce trafić do Disney+. Filmy i seriale dla starszych widzów mają wzbogacić ofertę serwisu – wynika z nieoficjalnych doniesień.

Serwis dla całej rodziny, ale treści głównie dla dzieci i młodzieży

Serwis streamingowy Disneya okazał się sukcesem. W niecałe 9 miesięcy zdobył aż 60,5 mln subskrybentów, choć do tej pory jest dostępny tylko w kilkunastu krajach. Użytkownicy za 6,99 dol. otrzymują dostęp do tysięcy filmów, seriali i programów. W większości jednak przeznaczanych głównie dla dzieci. Dorośli po obejrzeniu produkcji z cyklu Marvel Cinematic Universe, Star Wars czy odcinków „Simpsonów” nie znajdują dla siebie zbyt wielu interesujących treści. Disney+ do tej pory rzadko udostępniał oryginalne produkcje jak serial „Mandalorian” czy musical „Hamilton”. Wkrótce ma się to zmienić

Filmy i seriale dla dorosłych zapewnią stały dopływ nowych treści dla Disney+

Serwis WeGotThisCovered cytuję tweeta Grace Randolph, prowadzącej na YT kanał Beyond The Trailer, którą określa jako „zaufaną informatorkę”. Randolph napisała: „Słyszałam, że Disney+ jest zdecydowane utworzyć specjalną sekcję dla dorosłych z treściami od Foxa i Touchstone. Do ich obejrzenia będzie potrzebny kod PIN lub inna forma kontroli rodzicielskiej”. 

 

Disney oficjalnie nie zapowiedział wprowadzenia takiego rozwiązania, ale koncern od dłuższego czasu przymierza się do stworzenia oferty dla dorosłych widzów. Gigant przemysłu rozrywkowego posiada obecnie 67 proc. udziałów w serwisie streamingowym Hulu, ale na razie unika promowania tej oferty i międzynarodowej ekspansji. Przy okazji niedawnego ogłoszenia wyników finansowych Disney zapowiedział uruchomienie w przyszłym roku serwisu streamingowego Star, który miałby oferować treści dla dorosłych widzów.

Czytaj też: Liczba subskrybentów Disney+ zaskakuje, będzie nowy serwis sVOD

Jak więc traktować doniesienia amerykańskiej Youtuberki? Czy Disney w USA skupi filmy i seriale dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod szyldem Disney+, a w innych krajach będzie sprzedawać osobno też dostęp do Star? Opcji jest sporo, ale wkrótce powinniśmy poznać plany koncernu dotyczące streamingu. W listopadzie minie rok działalności Disney+, serwis pojawia się na kolejnych rynkach, a pojawienie się Star także musi być odpowiednio wcześniej zapowiedziane.  

Źródło: WeGotThisCovered

Czytaj też: Ben Affleck i Michael Keaton znów wystąpią w stroju Batmana

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Pązik