ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Jagiellonowienowe serial tvp

Winter is coming? Przed nami Jagiellonowie, czyli kontynuacja serialu Korona królów

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Seriale

Polska historia i jej fani jeszcze chyba nigdy nie była tak rozpieszczana przez TVP. Jeśli od dawna fascynuje was epoka polskich królów to być może zainteresuje was serial „Jagiellonowie”. Z naciskiem na być może.

Jagiellonowie – opis fabuły serialu

Jagiellonowie serial tvp 2022
źródło: TVP

Akcja serialu „Jagiellonowie” ma się rozpocząć mniej więcej w tym samym czasie, w którym zakończył się serial „Korona królów”, czyli w roku 1399.

Jak możemy przeczytać w opisie serialu:

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Jak zapowiadają twórcy, w serialu „Jagiellonowie” zostanie pokazana i odtworzona Bitwa pod Grunwaldem. Czyżby „Gra o tron” w końcu natrafiła na godnego konkurenta? No dobra, dworuję tu sobie, ale na tym etapie nie powinno się wyciągać pochopnych wniosków. Kto wie, może tym razem TVP przygotuje nam naprawdę widowiskowy serial historyczny najwyższej próby. Aczkolwiek moje obecne zwątpienie bierze się z tego, jaką ostatecznie jakość miał poprzednik serialu „Jagiellonowie”, czyli „Korona królów”. Ale miejmy umysły otwarte – z miłą chęcią się pozytywnie zaskoczę.

Jagiellonowie – kiedy premiera nowego serialu TVP?

W chwili obecnej trwają zdjęcia do serialu „Jagiellonowie”. Produkcja kręcona jest m.in. we wnętrzach polskich zamków w Malborku, Kwidzyniu czy Lidzbarku Warmińskim, jak i również w Bazylice w Pelplinie czy Opactwie Cysterów w Wąchocku. Premiera pierwszych odcinków zaplanowana jest na tegoroczną jesień w TVP. Serial ma być emitowany codziennie i liczyć łącznie 125 odcinków.

W rolach głównych wystąpią: Sebastian Skoczeń jako król Władysław Jagiełło i Milena Staszuk jako Anna Cylejska. Reżyseruje Krzysztof Łukaszewicz. W pozostałych rolach wystąpią m.in. Radosław Pazura, Robert Rozmus, Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Jacek Kopczyński, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Dagmara Bryzek.

    Sprawdź najnowsze wpisy