ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Władca Pierścieni od Amazona — zobaczymy orki w wersji żeńskiej!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy to serial, który wzbudził już masę kontrowersji, a co za tym idzie także zainteresowania. W jednym z najnowszych raportów z planu produkcji od Amazona dowiedzieliśmy się, że orki, które pojawią się w serialu, będą stworzone w sposób o wiele bardziej realistyczny i różnorodny, niż kiedykolwiek wcześniej.

Władca Pierścieni zaskakuje nas po raz kolejny!

Władca Pierścieni zaskakuje nas po raz kolejny!

Wyczekiwany debiut serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy zbliża się do nas wielkimi krokami. Produkcja zasili bibliotekę Amazon Prime Video już 2 września tego roku. Oznacza to, że do premiery pozostało nam nieco ponad dwa i pół miesiąca. W związku z tym producenci serii zdecydowali się na odkrycie kolejnych kart przed fanami uniwersum Tolkiena.

W rozmowie z amerykańskim portalem IGN producent wykonawczy serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy — Lindsey Weber poruszyła temat wykorzystania CGI, czyli animacji cyfrowej oraz także klasycznego makijażu podczas tworzenia scen z orkami. Zgodnie z zapewnieniami działu odpowiedzialnego za efekty wizualne w trakcie seansu Pierścienie Władzy nie powinniśmy doświadczyć zbyt dużej ilości obrazów generowanych komputerowo.

CGI było wykorzystywane tylko i wyłącznie do drobnych poprawek a większość ze scen z tymi mitycznymi stworzeniami faktycznie powstała na planie filmowym. Dodatkowo twórcy udostępnili nam kilka zdjęć, na których możemy zobaczyć, jak będą prezentować się orki w najnowszym serialu Amazona.

Na realistyczność orków wpływa głównie praca makijażystów oraz speców od kostiumów. Lindsey Weber zdradziła, że aktorzy wcielający się w te przerażające stworzenia mieli nie lada kłopot. W przypadku skóry oraz masek zostały one wykonane z najlżejszych możliwych materiałów, ale najwięcej problemów sprawiały drobne elementy takie jak, chociażby zęby. Ostateczny efekt prezentuje się jednak naprawdę świetnie.

Co ciekawe w serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy po raz pierwszy w historii będziemy mogli zobaczyć orki w wersji żeńskiej! Jest to informacja, którą potwierdziła sama Lindsey Weber. Niestety jedna z producentek serii nie zdradziła więcej szczegółów dotyczących tego zagadnienia. W książkowej trylogii Władca Pierścieni nie było żeńskich orków, choć sam Tolkien w jednym ze swoich listów przyznał, że takie w stworzonym przez niego uniwersum istnieją.

Źródło: Variety

    Sprawdź najnowsze wpisy