ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
harrison ford 1932 serial

Przed nami kolejny prequel Yellowstone. W obsadzie Harrison Ford i Helen Mirren!

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Seriale

Seria Yellowstone rozwija się do poziomu całego uniwersum. W najnowszej odsłonie, zatytułowanej „1923” zagrają Harrison Ford i Helen Mirren.

O czym opowiada seria Yellowstone?

yellowstone serial

„Yellowstone” to saga rodziny Duttonów, właścicieli największego rancza w Montanie. Serial rozpoczął się w czasach współczesnych, a głowę rodziny, Johna Duttona, gra Kevin Costner. Całość gatunkowo przynależy do westernu. „Yellowstone” okazał się nieoczekiwanym przebojem w USA. Do tej pory serial doczekał się 4 sezonów, a nadchodzi 5. Ale oprócz tego widzowie już teraz mogą śledzić prequel „Yellowstone” zatytułowany „1883”, który opowiada o początkach rodziny Duttonów pod koniec XIX wieku.

W planach jest kolejna seria, spin-off zatytułowany „6666” i nie, tym razem nie jest to wyznacznik daty akcji jak w przypadku „1883”. „6666” będzie rozgrywać się w czasach współczesnych.

1923 – nadchodzi kolejny prequel Yellowstone

„1923”, czyli kolejny serial osadzony w uniwersum Yellowstone, jak sam tytuł wskazuje, będzie rozgrywać się na początku lat 20 XX wieku. Skupi się on na kolejnym pokoleniu rodziny Duttonów, a konkretniej na dziadkach i pradziadkach postaci znanych z głównej serii. W „1923” rodzina Duttonów będzie musiała się zmierzyć m.in. z ciągle odczuwalnymi skutkami I wojny światowej i wprowadzenia prohibicji w latach w roku 1920. Widzowie znajdą w nim więc sporo paraleli względem współczesności. Co ciekawe, w prequelu „Yellowstone” zobaczymy kolejne wielkie hollywoodzkie nazwiska. Zagrają w nim Harrison Ford oraz Hellen Mirren. Na razie nie jest jeszcze wiadomym w jakie postaci się wcielą i czy będą należeć do rodziny Duttonów, tym niemniej z pewnością będą to kluczowe dla rozwoju fabuły postaci.

Tym samym „Yellowstone”, dość niepozorny serial przynależący do niemal wymarłego już gatunku westernów doczekał się bodaj najbardziej, jak na ten moment, imponującego uniwersum pośród seriali. I stało się to w czasie iście błyskawicznym, bowiem seria ta zadebiutowała raptem w 2018 roku i z miejsca stała się wielkim przebojem. A jej twórca, Taylor Sheridan (znany także jako twórca kultowej serii „Synowie Anarchii”) jak widać kuje żelazo póki gorące.

Serial Yellowstone dostępny jest w serwisie Paramount+, który póki co nie jest oficjalnie dostępny w Polsce, aczkolwiek istnieją realne chęci i plany wprowadzenia tej usługi także na nasz rynek.

    Sprawdź najnowsze wpisy