ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Prawnik z Lincolna dostanie 2. sezon!

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

W zeszłym miesiącu swoją światową premierę miał serial Netflixa zatytułowany Prawnik z Lincolna. Adaptacja powieści autorstwa Michaela Connelly’ego spotkała się głównie z pozytywnymi recenzjami. W związku z tym największy serwis streamingowy świata zdecydował się na stworzenie drugiego sezonu serialu.

Prawnik z Lincolna zmierza do nas wraz z drugim sezonem

Prawnik z Lincolna zmierza do nas wraz z drugim sezonem

13 maja tego roku w bibliotece Netflixa zadebiutował Prawnik z Lincolna. Dla wielu sympatyków kina tytuł może wydawać się znajomy. Jest to zapewne sprawka filmu z 2011 roku, w którym główną rolę zagrał Matthew McConaughey. Produkcja sprzed dekady, podobnie jak najnowszy serial Netflixa, nawiązywała do powieści sensacyjnej autorstwa Michaela Connelly’ego. Można śmiało powiedzieć, że nowa adaptacja bestsellerowej książki przyjęła się dosyć pozytywnie.

Serial Prawnik z Lincolna składa się z dziesięciu odcinków, ale już niedługo ta liczba znacząco się zwiększy. Netflix zdecydował się na stworzenie drugiego sezonu serii, który ponownie będzie składać się z dziesięciu epizodów. Za produkcją nowej odsłony serialu będzie odpowiadać ten sam duet, co w przypadku pierwszego sezonu. Mowa tu o Davidzie E. Kelleyem oraz Tedzie Humphreyu.

Dodatkowo dowiedzieliśmy się już, o czym będzie opowiadać nowy sezon. Fabuła zostanie oparta o kolejną książkę autorstwa Michaela Connelly’ego, która opowiada o Michaelu Hallerze. Tym razem będzie to czwarty tom serii zatytułowany The Fifth Witness (Piąty świadek). W tej odsłonie cyklu „prawnik z Lincolna” staje przed zadaniem wybronienia swojego wieloletniego klienta. Prokuratorem w całej sprawie jest natomiast mężczyzna, którego Haller nigdy nie pokonał na sali sądowej.

Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się zbyt szczegółowych informacji dotyczących obsady drugiego sezonu Prawnika z Lincolna. Na pewno w tytułowej roli powróci Manuel Garcia-Rulfo. Ponadto na małym ekranie zobaczymy Neve Campbell, Becki Newton, Jazz Raycole oraz Angusa Simpsona. Termin premiery drugiej odsłony serialu wciąż nie został zdradzony ani przez Netflixa, ani przez aktorów pracujących przy produkcji. Należy się jednak spodziewać, że najszybciej może się to wydarzyć w przyszłym roku.

Źródło: Total Film

Sprawdź najnowsze wpisy