ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
squid game making of serial

Squid Game w prawdziwym życiu? Netflix organizuje ogromne wydarzenie

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

Dopiero co w internecie pojawiła się oficjalna zapowiedź drugiego sezonu Squid Game. Dwa dni od tego wydarzenia do sieci trafiły kolejne informacje dotyczące hitowego serialu Netflixa. Największy serwis streamingowy świata planuje stworzyć specjalny program, w którym uczestnicy będą mogli przenieść się do uniwersum koreańskiej produkcji.

Netflix organizuje Squid Game w prawdziwym życiu

Netflix organizuje Squid Game w prawdziwym życiu

Serial Squid Game szczyt popularności osiągnął pod koniec zeszłego roku. Niemalże cały wrzesień i październik w świecie rozrywki stał pod znakiem hitu Netflixa. To właśnie wtedy duża część twórców internetowych wpadła na jakże oryginalny pomysł zorganizowania Squid Game w prawdziwym życiu”. Zdecydowanie największy sukces osiągnął amerykański youtuber — Jimmy Donaldson posługujący się nickiem MrBeast. Posiadacz blisko 100 milionów subskrybentów w listopadzie opublikował film, w którym mogliśmy oglądać rywalizacje 456 osób w grach znanych nam z koreańskiego serialu. Na moment pisania tego tekstu film wygenerował już ponad 258 milionów wyświetleń. Jest to najczęściej oglądane wideo zamieszczone na kanale amerykańskiego youtubera.

W związku z zapowiedzią powstania drugiego sezonu Squid Game Netflix zdecydował się na stworzenia adekwatnego wydarzenia. Jak możecie się domyślić, będzie to kolejne przeniesienie serialowych gier do „prawdziwego życia”. Projekt zatytułowano Squid Game: The Challenge, a dziś w nocy na YouTube pojawił się pierwszy trailer zapowiadający całe przedsięwzięcie. Zgodnie z deklaracjami twórców będzie to największe w historii telewizji reality show, w którym pula nagród wynosi 4,56 miliona dolarów, czyli ponad 20 milionów złotych.

Konwencja całego programu opiera się na znanych nam zasadach. Widzowie będą oglądać rywalizacje 456 uczestników, którzy wraz z kolejnymi etapami są eliminowani z rozgrywki. Netflix uruchomił już stronę internetową, na której ludzie z całego świata (posługujący się językiem angielskim) mogą zgłaszać swoje kandydatury. Niestety na ten moment nie dowiedzieliśmy się ile czasu będzie trwać cały casting, ani kiedy możemy spodziewać się premiery Squid Game: The Challenge. Cały program ma składać się z dziesięciu odcinków, podczas których poznamy bliżej niektórych uczestników oraz oczywiście będziemy oglądać ich rywalizację w różnego rodzaju grach.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy