ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Dragon Age: Absolution — pierwszy zwiastun wyczekiwanego anime

Autor: Borys Francuz Kategoria: Seriale

Netflix nie zwalnia z ogłaszaniem kolejnych produkcji, które zasilą bibliotekę największego na świecie serwisu streamingowego. Jedną z takich nowości jest serial Dragon Age: Absolution. Anime oparte o tytułową franczyzę zadebiutuje już w grudniu tego roku.

Dragon Age: Absolution to coś dla fanów fantasy i anime

Dragon Age: Absolution to coś dla fanów fantasy i anime

Dragon Age to franczyza, na którą składają się gry wideo, komiksy, książki oraz nawet filmy. Już wkrótce do tego grona dołączy serial anime. Za dystrybucją Dragon Age: Absolution stoi Netflix, który opublikował dziś pierwszy teaser nadchodzącej produkcji. O temacie powstania anime utrzymanego w tematyce Dragon Age mogliśmy usłyszeć już nawet dwa lata temu, jednak dopiero teraz plotki zamieniły się w namacalny dowód. Poniżej znajdziecie trailer promujący głośne anime.

Zgodnie z zapowiedziami twórców pierwszy sezon nowego serialu ma składać się z sześciu odcinków. Tytuł animacji możemy przetłumaczyć natomiast na Dragon Age: Rozgrzeszenie. Sam zwiastun prezentuje nam podstawowe informacje, które są następujące. Przede wszystkim akcja serialu będzie rozgrywać się w Imperium Tevinter leżącym na kontynencie Thedas. W tej samej lokacji umieszczono część fabuły gry z 2014 roku — Dragon Age: Inkwizycja.

Przechodząc dalej sam serial został stworzony w ścisłej współpracy z BioWare, czyli studiem, które wyprodukowało wszystkie gry z głównej serii Dragon Age. Oznacza to, że na ekranie będziemy mogli zobaczyć nie tylko dużo akcji, ale także bardzo urozmaicone postaci. W uniwersum Absolution pojawią się elfy, magowie, rycerze, qunari, czerwoni templariusze oraz demony. Showrunnerem serialu jest Mairghread Scott, natomiast za „narysowaniem” anime stoi studio Red Dog Culture House.

Pomimo tego, że Dragon Age w pierwszej kolejności kojarzy nam się z serią gier wideo, jest to naprawdę potężna franczyza. Wzbogacenie zbioru produkcji opartych o to uniwersum na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom anime oraz seriali pełnych akcji. Dragon Age: Absolution pojawi się na Netflix w grudniu tego roku.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy