ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
cyberpunk edgerunners netflix serial

Cyberpunk: Edgerunners – Netflix zapowiada serial anime na podstawie gry Cyberpunk 2077

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Seriale

Wprawdzie gra „Cyberpunk 2077” okazała się bardziej rozczarowaniem niż godnym następcą „Wiedźmina”, to uniwersum skupione wokół Night City ciągle będzie rozwijane.

Cyberpunk: Edgerunners – pierwszy teaser serialu anime. O czym opowie produkcja od Netflix?

cyberpunk edgerunners serial zwiastun

„Cyberpunk: Edgerunners” zapowiadany jest jako dziesięcioodcinkowa opowieść o młodym chłopaku z ulicy, który próbuje przetrwać w futurystycznym mieście Night City w 2077 roku. Chłopak ma obsesję na punkcie technologii i modyfikacji ciała. Postanawia on zostać tytułowym Edgerunnerem – banitą przyszłości, który działa poza granicami prawa.

Uniwersum Cyberpunk 2077 powiększa się.

Wraz z serialem „Cyberpunk: Edgerunner” świat przedstawiony w grze „Cyberpunk 2077” poszerza się o kolejne rozdziały, wątki i bohaterów. A przypomnijmy, że start wcale nie był gładki i bezproblemowy. Po wielu latach podgrzewania oczekiwań i szumnych zapowiedzi, gra „Cyberpunk 2077” w końcu pojawiła się na rynku pod koniec 2020 roku. Niestety miała na starcie tyle błędów i niedoróbek (niektóre z nich dosłownie nie pozwalały w nią normalnie zagrać), że społeczność fanów nie kryła oburzenia, a akcje firmy CD Projekt RED leciały na łeb na szyję. Mimo wszystko spółka wylądowała na czterech łapach, „Cyberpunk 2077” ostatecznie sprzedał się w ponad 18 mln egzemplarzy i przyniósł polskiej firmie setki milionów dolarów wpływów. Tym niemniej, pomimo wielu łatek poprawiających stan gry, fani nadal mają poczucie, że „Cyberpunk 2077” nie jest w pełni skończonym produktem. A reputacja CD Projekt RED cały czas jest i pewnie jeszcze długo będzie nadszarpnięta. Tym niemniej uniwersum Cyberpunk 2077 ciągle się rozwija. Na rynku dostępna jest np. seria komiksów wydanych przez wydawnictwo Dark Horse, a teraz dochodzi serial anime.

Cyberpunk: Edgerunners – kiedy premiera serialu?

Serial „Cyberpunk: Edgerunner” zostanie powołany do życia przez Studio Trigger, a za jego produkcję odpowiada CD Projekt RED. Finalnie serial pojawi się na platformie Netflix. Studio Trigger znane z produkcji takich serii anime jak „Kill la Kill”, „Little Witch Academia”, a ostatnio „Star Wars: Visions”, które jest japońską animacją osadzoną w świecie Gwiezdnych wojen. Za muzykę odpowiedzialny jest Akira Yamaoka, który ma swoim portfolio ścieżkę dźwiękową do serii gier Silent Hill. Premiera serialu Cyberpunk: Edgerunners zaplanowana jest na wrzesień 2022 roku w serwisie Netflix.

Sprawdź najnowsze wpisy