ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
wychowane przez wilki serial skasowany

HBO Max skasował serial Wychowanie przez wilki. Aktorzy oraz fani walczą o jego ocalenie

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Seriale

Nieoczekiwane skasowanie serialu „Wychowane przez wilki” zaskoczyło chyba wszystkich. Mimo tego zarówno obsada serialu HBO Max jak i fani wierzą, że da się go jeszcze uratować.

Serial Wychowane przez wilki skasowany – dlaczego?

wychowane przez wilki matka

Wiadomość o anulowaniu serii „Wychowane przez wilki” była dość niespodziewana, gdyż można było odnieść wrażenie, że jest to popularna produkcja. Zgoda, nie jest to serial dla każdego (osobiście, choć jestem fanem science-fiction to jednak mi „Wychowane przez wilki” nie bardzo podeszły, szczególnie po nieudanym 2 sezonie), ale ma swoje grono oddanych fanów. HBO Max mocno promowało tę serię, a swoim nazwiskiem firmuje ją sam Ridley Scott. No, ale jak widać, coś nie zagrało. Najprawdopodobniej, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, oglądalność była zbyt mała względem tego, co HBO Max oczekiwało.

Nie zdziwiłoby mnie wcale, gdyby ilość nowych subskrypcji w serwisie dzięki „Wychowane przez wilki” była znikoma, także zapewne serial ten nie przyciągał nowych klientów. A ci, którzy go obejrzeli, też nie zawsze byli zachwyceni. Szczególnie po 2 sezonie widać mnóstwo skrajnych opinii o tym serialu. Platformy streamingowe potrzebują uniwersalnie lubianych produkcji, a nie takich, które dzielą widownię. Oczywiście szkoda, że tak jest, ale tak wygląda rzeczywistość. Do tego „Wychowane przez wilki” do tanich seriali nie należało. I niestety okazało się, że, przynajmniej na ten moment 2 sezon tej serii jest ostatnim.

Aczkolwiek z wpisu w social mediach jednego z aktorów grającego główną rolę w „Wychowanie przez wilki”, Abubakara Salima (wciela się on w postać Ojca) można wyczytać cień nadziei:

– To nic dziwnego, zwłaszcza po informacji o fuzjach i tym, co dzieje się w Warnerze, że wiele programów nie doczekało się dokończenia swoich fabuł. Niestety, jednym z tych spektakli jest „Raised by Wolves”. Na razie nic nie zostało podane do publicznej wiadomości. A jest ku temu powód. Ważny powód. Jednym z nich chcę się teraz z Wami podzielić. Jest nadzieja.

Powód anulowania nie został ogłoszony, a to dlatego, że wciąż istnieje szansa, że historia może być kontynuowana i dokończona w nowym domu. I tu właśnie wkraczacie Wy wszyscy. Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, w których siła głosu społeczności może spowodować zmiany […]. Dlatego proszę o działanie. Widzę czystą miłość, pasję i pytania (zbyt wiele), które codziennie pojawiają się na Twitterze w związku z Wychowane przez wilki. Teraz proszę Was, abyście nadal, a nawet z jeszcze większym zapałem, okazywali tę szczerą miłość tu, tam i wszędzie, gdy będziemy szukać nowego domu.

Mamy w pełni rozwiniętą i zaplanowaną fabułę […], niesamowite przyjęcie ze strony krytyków i recenzentów, a co najważniejsze, bazę społeczności, która jest tak silna na arenie międzynarodowej, że nie można jej zignorować

– informuje Abubakar Salim.

Aktor tym samym namawia fanów, by wzięli sprawę w swoje ręce i znaleźli nowy streamingowy dom dla „Wychowane przez wilki”. Już kilka skasowanych seriali udało się w ten sposób uratować. Chyba najgłośniejszym przypadkiem jest inny serial science-fiction „Expanse”, którego sezony 1-3 były emitowane w stacji Sci-Fi, po czym został anulowany, a następnie prawa do niego kupił serwis Amazon Prime Video, który kontynuował serię aż do sezonu 6.

Czy uda się uratować Wychowane przez wilki?

Pozostali aktorzy przyłączyli się do apelu skierowanego do fanów i także próbują zrobić wszystko, by „Wychowane przez wilki” mogło być kontynuowane.

Oczywiście z jednej strony nie dziwi, że aktorzy chcą dalej pracować i zarabiać na chleb, aczkolwiek z drugiej zawsze miło widzieć, że odtwórcy są również zaangażowani w to, by móc dokończyć opowiadaną m.in. przez nich historię. Tym bardziej że zakończenie „Wychowane przez wilki” na 2 sezonie zostawia widzów z wieloma niewiadomymi i nierozwiązanymi wątkami.

Fani też oczywiście rozpoczęli swoje starania o uratowanie serii – na stronie Change.org jest już dostępna petycja w sprawie 3 sezonu „Wychowane przez wilki”. Na ten moment, 6 czerwca 2022, podpisało ją prawie 7 tys. ludzi, czyli względnie niedużo, ale liczba ta ciągle rośnie, a jesteśmy na samym początku akcji.

Ostatecznie czas pokaże, czy „Wychowane przez wilki” znajdą nowy dom i czy sezon 3 powstanie. A nawet jeśli czy będzie on ostatnim, czy inny serwis streamingowy zdecyduje się na więcej. Choć we mnie serial ten wywołuje mieszane uczucia, to zawsze kibicuję serialom sci-fi, tak więc i tym razem trzymam kciuki, by się udało.

Sprawdź najnowsze wpisy