ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
star wars logo

Nadchodzą aż dwa nowe seriale w uniwersum Star Wars

Autor: Przemysław Dobrzyński Kategoria: Seriale

Podczas największego na świecie zlotu fanów Star Wars w Kalifornii ogłoszono prace nad dwoma nowymi serialami osadzonymi dawno temu w odległej galaktyce

Dwa nowe seriale Star Wars – o czym opowiedzą?

tales of the jedi

Od razu zaznaczę, że nie szykujcie się na jakieś przełomowe serie. Nadchodzące produkcje to animowana antologia „Star Wars: Tales of the Jedi” oraz „Star Wars: Young Jedi Adventures”. Choć Kathleen Kennedy zapewniała, że Disney/Lucasfilm zacznie odchodzić od sagi Skywalkerów to serial „Star Wars: Tales of the Jedi” będzie rozgrywać się w czasach trylogii prequeli. Pojawią się w nim m.in. Mace Windu czy Qui-Gon Jinn (głos ma mu podłożyć Liam Neeson). Poznamy w nim też dzieciństwo Ahsoki.

Star Wars: Young Jedi Adventures”, jak sam tytuł podpowiada opowiadać będzie o przygodach młodych adeptów Jedi podczas ich szkolenia na rycerzy ok 200 lat przed wydarzeniami z „Mrocznego widna”. Serial będzie skierowany w dużej mierze do młodego widza (będzie miał premierę zarówno w Disney+ jak i na kanale Disney Junior), a w każdym odcinku bohaterowie będą starali się nauczyć współpracy, samodyscypliny, empatii, cierpliwości oraz przyjaźni.

young jedi adventures star wars

Osobiście jestem trochę rozczarowany. Disney mający tak olbrzymie pieniądze i możliwości zamiast iść do przodu cały czas rozmienia na drobne uniwersum Star Wars. Serial „Star Wars: Tales of the Jedi” jako antologia z pewnością nie zaangażuje tak samo jak seria filmów czy seriali. Będą to pojedyncze krótkometrażowe historie, także poza delikatnym rozwinięciem pewnych znanych nam wątków czy historii postaci nie zobaczymy w nim nic co rozwinęłoby świat stworzony przez George’a Lucasa. „Star Wars: Young Jedi Adventures” zapowiada się jeszcze gorzej, gdyż to w dużej mierze serial dla dzieci. Zamiast tracić czas na stojące w miejscy antologie i nic nie wnoszące serie Lucasfilm i Disney mogliby naprawdę wziąć się w garść i stworzyć coś ciekawszego. Ale może to tylko ja mam ten problem.

Kiedy premiery nowych seriali Star Wars?

„Star Wars: Tales of the Jedi” zobaczymy jeszcze tej jesieni. „Star Wars: Young Jedi Adventures” za to pojawi się dopiero w 2023 roku. Warto nadmienić, że przed nami także m.in. 2 sezon serialu „Star Wars: The Bad Batch” (premiera również jesienią 2022). W przyszłości zobaczymy też serial „Ahsoka” „Andor” oraz „Skeleton Crew”.

Sprawdź najnowsze wpisy