ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Horizon Forbidden West Sony

Seria Horizon trafi na Netflix, a God of War na Amazona – Sony bierze się za streaming

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Seriale

Sony ogłosiło swoje plany na najbliższe lata i możemy spodziewać się wysypu… seriali. Seria Horizon trafić ma na Netflix, a God of War pojawi się na Amazon Prime Video. Jakby tego było mało, Gran Turismo także ma doczekać się swojego serialu, ale w tym przypadku nawet trudno się domyślić, o czym miałby on opowiadać. Sony jednocześnie spełnia swoje obietnice odnośnie tego, że zamierza dać graczom „coś więcej”.

Horizon na Netflix, a God of War na Amazon – co ciekawego szykuje Sony?

Szykuje się sporo ciekawego dla fanów gier ze stajni Sony. Obecnie HBO pracuje przecież nad serialem The Last of Us, którego premiery spodziewamy się gdzieś w 2023 roku. Miło byłoby, gdyby HBO nas zaskoczyło i udostępniło produkcje jeszcze w tym roku, ale na dziś dzień nic na temat premiery The Last of Us nie wiemy. Za to dowiedzieliśmy się, że Sony mocno planuje rozwijać swoje współprace z innymi platformami streamingowymi. Oprócz prac nad The Last of Us, powstaje także adaptacja Twisted Metal dla Peacock. Dziś dowiedzieliśmy się także, że nowe produkcje zawitają na Netflix oraz Amazon Prime Video.

Na Netflix ma trafić serial opierający się na serii gier Horizon (Horizon Zero Dawn i Horizon Forbidden West). Tutaj fabuła może potoczyć się w różnych kierunkach, a nie jest wcale powiedziane, że serial będzie opowiadał o losach Aloy. Może równie dobrze rozgrywać się w świecie wykreowanym przez twórców gier. Kolejną produkcją serialową, która tym razem ma trafić na Amazon Prime Video, będzie ta oparta na serii God of War. I podobnie jak w przypadku Horizon, tutaj także nie wiemy o fabule czy obranym kierunku nic. Sony ma w planach także stworzenie historii nawiązującej do serii Gran Turismo. Tutaj może to być np. opowieść o jakimś młodym kierowcy, który próbuje zrobić karierę na światowych torach.

Widać, że Sony chce mocniej zaistnieć nie tylko na rynku gier. W końcu na filmowym poletku także ma sporo sukcesów (Spider-Man, Venom czy ostatnio Uncharted), a już na pewno finansowych. Seriale będą pojawiać się na różnych platformach, więc to też może być pomocne przy budowaniu większej bazy fanów. Cóż, na efekty przyjdzie nam poczekać pewnie jeszcze bardzo długo, ale efekt może być interesujący. Pierwszym dużym sprawdzianem dla Sony będzie i tak serial The Last of Us dla HBO. I oby ten sprawdzian udało się zdać celująco.

Źródło: Sony / Twitter

Sprawdź najnowsze wpisy