Netflix Resident Evil Remedium

Netflix wymyśla Resident Evil od nowa – pierwsza zapowiedź serialu nie zachwyca

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Seriale

Resident Evil Remedium to nowy serial od Netflix, który niebawem zadebiutuje na platformie. Nowość i to można powiedzieć, że zupełna ponieważ twórcy serialu nie zdecydowali się na adaptację gry, a postawili na swoją historię. To oczywiście nie musi oznaczać, że nowy serial Netflix okaże się niewypałem, ale pierwsza zapowiedź nie ma w sobie niczego, co mogłoby zachęcić do oglądania. Jednak Resident Evil to marka znana na całym świecie, więc produkcja może okazać się sukcesem.

Zapowiedź Resident Evil Remedium – nowy serial Netflix

Od dawna było wiadomo już, że Netflix przygotowuje się do stworzenia serialu osadzonego w uniwersum Resident Evil. Przypomnijmy, że sama seria gier Resident Evil to jedne z najpopularniejszych produkcji od Capcom. Praktycznie każda gra jest sukcesem – zarówno sprzedażowym, jak i artystycznym. Gry zdobyły bardzo dużo różnego rodzaju nagród, a fani z utęsknieniem czekają na każdą kolejną odsłonę. Warto także przypomnieć, że Resident Evil to nie tylko gry, ale także i seria filmów. Tam główną rolę odgrywała Milla Jovovich i choć filmów z nią było kilka, to te niewiele wspólnego miały z samymi grami. No może z wyjątkiem pierwszych odsłon, ale też trudno powiedzieć, by wtedy twórcy garściami czerpali z produkcji od Capcom.

Wygląda na to, że podobnym torem poszedł Netflix, który dziś przedstawił pierwszą zapowiedź Resident Evil Remedium. Nowy serial zadebiutuje na platformie już 14 lipca, a opis fabuły prezentuje się następująco: W spokojnym New Raccoon City nigdy nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Nadchodzi czas, by stanąć do walki o przetrwanie — premiera nowego serialu na podstawie kultowej serii gier wideo „Resident Evil” już 14 lipca na Netflix. Widać więc, że zbyt wiele się z niego nie dowiemy. To samo można powiedzieć o trailerze, które jedynie pokazuje kilka niepowiązanych ze sobą scen. Można podejrzewać, że Resident Evil Remedium będzie rozgrywało się na kilku różnych planach czasowych – przed wybuchem pandemii śmiercionośnego wirusa zmieniającego ludzi w zombie oraz po tym.

Nie jest jednak tak, że o fabule nie wiemy zupełnie nic. Jedną z głównych bohaterek będzie tutaj Jade Wesker (Ella Balinska), która jest córką sławnego Alberta Weskera (Lance Reddick). Nie zabraknie także złowieszczej korporacji Umbrella i Raccoon City, a raczej New Raccoon City. Wesker występował w grach, ale na ten moment nie można powiedzieć, czy twórcy jakkolwiek do nich nawiążą w fabule serialu.

Źródło: Netflix

Sprawdź najnowsze wpisy