gangi londynu serial

Gangi Londynu – pierwsza zapowiedź 2. sezonu

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

W sieci pojawił się zwiastun 2. sezonu serii „Gangi Londynu”. Premiera serialu jeszcze w tym roku.

Gangi Londynu – o czym opowiada serial?

Gangs of London Season 2

Przez wielu serial „Gangi Londynu” określany jest jako bardziej brutalna i osadzona w Londynie wersja „Sukcesji”. I coś w tym jest. Kiedy król londyńskiego podziemia zostaje zamordowany w mieście zaczyna się walka o wpływy. Ich wynik przesądzi kto będzie rządził Londynem. Głównym bohaterem serii jest Sean Wallace (w tej roli Joe Cole) – syn zamordowanego szefa gangu próbujący znaleźć dla siebie miejsce w tej całej układance. Akcja drugiego sezonu rozgrywa się rok po wydarzeniach z drugiego sezonu. Po mieście grasuje nowy gang, który terroryzuje konkurencję. Nadchodzi więc pora decyzji kto chce z kim trzymać i kto jest głównym wrogiem.

Gangi Londynu – twórcy serialu

Współproducentem i współtwórcą „Gangów Londynu” jest Gareth Evans, który znany jest publiczności przede wszystkim z genialnych thrillerów akcji „The Raid”. Wyreżyserował także dostępny na Netfliksie, i całkiem udany horror „Apostoł”. Wiele elementów ze swojej poetyki przeniósł do serialu, dzięki czemu „Gangi Londynu” są nie tylko chwilami dosadnie brutalne, ale cechują się niemal hollywoodzką warstwą formalną oraz niemałym rozmachem i świetnymi scenami walk. W obsadzie znajdują się głównie brytyjscy aktorzy, m.in. Joe Cole, Sope Dirisu, Lucian Msamati, Michelle Fairley, Mark Lewis Jones, raczej nieznani szerszej publiczności, co tylko pomaga w utrzymaniu świeżości i autentyczności.

Przeczytaj także: Powstanie polska wersja serialu Sługa Narodu

Gangi Londynu – kiedy premiera 2 sezonu?

Na ten moment nie jest znana premiera 2. sezonu serii. 1. sezon swą premierę miał w kwietniu 2020 roku. W Polsce „Gangi Londynu” można było oglądać w serwisie CANAL+ online, także zapewne i sezon 2. pojawi się na tej platformie. Jako, że był to jeden z lepszych seriali roku 2020 czekamy na kontynuację.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy