Eksplodujące kotki Netflix

Na Netflix będą eksplodowały kocięta – spokojnie, żaden kociak nie ucierpi w rzeczywistości

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Seriale

Netflix po raz pierwszy w swojej historii zamierza zaatakować na raz na obu frontach – seriali oraz gier mobilnych. Te drugie są już od jakiegoś czasu dostępne w serwisie, a teraz przyszła pora na rozszerzenie działalności. Platforma przygotowuje bowiem jednocześnie serial animowany oraz grę mobilną „Eksplodujące kotki”. To bardzo popularna gra karciana, która swój początek miała na Kickstarterze, a teraz trafi na najpopularniejszą platformę streamingową na świecie.

Eksplodujące kotki na Netflix – powstanie serial oraz gra mobilna

Eksplodujące kotki Netflix gra serial

Zacznijmy może od krótkiego wyjaśnienia, czym są „Eksplodujące kotki” w wersji karcianej. Gracze dobierają karty, a ten nieszczęśnik, który wylosuje akurat wybuchającego kota, ma przechlapane. Taka rosyjska ruletka, ale z kotami. Serial animowany, który ma pojawić się na Netflix w 2023 roku, trochę to rozwija. Otóż na Ziemię zostają wysłani Bóg oraz Diabeł, a przybierają tam formę grubych, domowych kotów. Przy produkcji będą pracowały same gwiazdy, a wśród nich Tom Ellis (Rush, Lucyfer), Abraham Lim (Clickbait, The Boys), Lucy Liu (Shazam, Elementary, Kill Bill), Ally Maki (Reset, Toy Story 4), Mark Proksch (Co robimy w ukryciu, Zadzwoń do Saula) i Sasheer Zamata (Woke, Home Economics). Gra mobilna od Netflix przyniesie jeszcze dodatkowe karty i jak w przypadku innych, nie będzie trzeba za nic płacić w samej produkcji.

Współpraca nad powstaniem gry oraz serialu animowanego otwiera nowe możliwości dla Netflix. Nie mogliśmy sobie wyobrazić lepszego tytułu do stworzenia uniwersum niż Eksplodujące kotki, jedna z najbardziej pomysłowych, kultowych i oryginalnych produkcji tego stulecia! Netflix jest doskonałym miejscem, aby poznać i wciągnąć się w tę wyjątkową historię. Cieszymy się niezmiernie, że możemy pracować z tak niesamowitym zespołem!

Mike Moon, Netflix Head of Adult Animation.

Naszym celem jest dostarczanie użytkownikom wyjątkowej rozrywki pod każdą postacią — niezależnie od tego, czy będzie to gra, czy serial animowany. Rozszerzając nasz katalog gier mobilnych, cieszymy się, że możemy współpracować z zespołem Eksplodujących kotków i udostępnić tę wciągającą historię wszystkim grupom wiekowym, jednocześnie wprowadzając kilka wyjątkowych rozwiązań przygotowanych specjalnie z myślą o użytkownikach serwisu.

Leanne Loombe, Head of External Games w Netflix.

Zobacz też: Czy naprawdę da się zarobić na aplikacjach… do zarabiania?

Netflix jest jedynym serwisem, który może ożywić Eksplodujące kotki zarówno w formie serialu, jak i gry. Eksplodujące kotki uruchomiliśmy na Kickstarterze jako projekt dodatkowy, ale to właśnie nasza społeczność była sercem i duszą firmy przez ostatnie sześć lat. Nowy serial i gra dadzą fanom nowe możliwości kontaktu i interakcji z serią.

Matthew Inman, Chief Creative Officer w Exploding Kittens i twórca The Oatmeal.

Źródło: Netflix informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy