Squid Game serial netflix popularnosc

Najchętniej oglądane seriale oryginalne w historii serwisu Netflix

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Aczkolwiek poniższe zestawienie jest dość ruchome, bo często pojawia się serial, który bije poprzednie rekordy serwisu Netflix, to przyjrzyjmy się tym, które są najpopularniejsze w tej chwili.

Najpopularniejsze seriale Netflix Original wszech czasów – Top 10

wiedzmin serial henry cavill

Jak napisałem wyżej, należy się spodziewać, że jeszcze w tym roku lista Top 10 seriali wszech czasów Netfliksa ulegnie zmianie, ale zapewne część z was jest zainteresowana, jak sytuacja wygląda na ten moment. Pierwsza dziesiątka najchętniej oglądanych seriali Netflix Original jest ułożona według liczby godzin, spędzonych na oglądaniu danej produkcji przez wszystkich widzów zbiorczo. Nie jestem fanem takiego zliczania milionów godzin, wolałbym szczere dane dotyczące tego, ile realnie ludzi obejrzało serial w całości, byłyby to bardziej wiarygodne dane. Ale też domyślam się, że dla Netfliksa taki stan rzeczy jest wygodniejszy i lepiej prezentujący się PR-owo. Cóż… Poniższe dane są też zebrane z pierwszych 28 dni od premiery rzeczonego serialu. Zaczynamy.

10. 13 powodów sezon 1

Choć serial „13 powodów” doczekał się czterech sezonów, to bez wątpienia jego momentum przypadło na pierwsze dwa. Szczególnie sezon 1 spotkał się z gorącą dyskusją w mediach i na forach internetowych. Poskutkowało to tym, że obejrzano go łącznie 476 milionów godzin.

9. Wiedźmin sezon 2

2 sezon „Wiedźmina” spotkał się z o wiele bardziej spolaryzowanym odbiorem niż sezon 1. Nie zmieniło to jednak faktu, że nadal mamy do czynienia z jednym z najpopularniejszych obecnie seriali, nie tylko w Netfliksie. W każdym razie przez pierwsze 28 dni nową serię polskiej koprodukcji obejrzano przez 484 miliony godzin.

8. 13 powodów sezon 2

Kontynuacja serialu „13 powodów” jak widać obejrzała się nawet lepiej niż poprzednik. „Nieznacznie” bo raptem o 20 milionów godzin więcej (doprawdy, drobinka). Pokazuje to, że po finale 1 sezonu zainteresowanie dalszym ciągiem było olbrzymie. Ale też nie utrzymało się w kolejnych odsłonach, jako że sezonów 3 i 4 nie zobaczymy w tym zestawieniu. 2 sezon „13 powodów” obejrzano łącznie przez 496 milionów godzin.

7. Kim jest Anna?

Miniserial opowiadający historię dziennikarki badającej głośną sprawę oszustki z Instagrama, Anne Delvey to świeżynka, bowiem jego premiera miała miejsce raptem 11 lutego 2022. Ale temat był na tyle głośny, i to jeszcze przed premierą serii, że Netflix po prostu idealnie wstrzelił się w cały ten szum informacyjny. Zresztą nie pierwszy raz ta strategia przyniosła serwisowi wielki sukces. „Kim jest Anna?” został obejrzany łącznie przez 511 milionów godzin.

6. Wiedźmin sezon 1

Skala sukcesu pierwszego „Wiedźmina” chyba zaskoczyła nawet największych optymistów. W momencie premiery serial oparty na książkach Andrzeja Sapkowskiego i współprodukowany przez Polaków był najpopularniejszą produkcją serwisu Netflix (i nie tylko) na całym świecie. A po dziś dzień jest, jak widać, w czołówce najpopularniejszych seriali w historii Netfliksa. 1 sezon obejrzano przez 541 milionów godzin.

5. All Of Us Are Dead sezon 1

Korea Południowa w ostatnich latach zawojowała globalną popkulturą w niesamowitym stylu. Niedługo po nieoczekiwanym sukcesie filmu „Parasite” m.in. podczas rozdania Oscarów w 2020 roku, świat oszalał na punkcie tamtejszych seriali. Jednym z nich jest „All Of Us Are Dead”. Niby jest to kolejna produkcja o zombie, a jednak twórcy sprawili, że wyróżnia się w tle i przy okazji dała widzom masę emocji na najwyższym poziomie. To też jeden z najświeższych seriali na tej liście, gdyż swoją premierę miał 28 stycznia 2022. Obejrzano go łącznie przez 561 milionów godzin.

Przeczytaj także: Najlepsze koreańskie seriale dostępne w serwisie Netflix

4. Stranger Things sezon 3

Ten serial „dorasta” razem z serwisie Netflix. Każdy kolejny sezon ma więcej widzów, gdyż sam Netflix rośnie z biegiem lat. Sezon 3 „Stranger Things”, czyli flagowej produkcji streamignowego giganta przez pierwsze 28 dni oglądał się zdecydowanie najlepiej. Łącznie obejrzano go aż przez 582 miliony godzin.

3. Dom z papieru część 4

To ciekawy przypadek serialu, którego Netflix oryginalnie nie wyprodukował, a jedynie dystrybuował, a następnie sam przejął nad nim kontrolę. Dziś to, obok „Stranger Things” seria, z którą Netflix jest chyba najbardziej kojarzony. Jak dotąd czwarta część serialu, która zadebiutowała w kwietniu 2020 roku cieszyła się największą popularnością – obejrzano ją łącznie przez 619 milionów godzin.

2. Bridgertonowie sezon 1

Sukcesu, a przynajmniej tak gigantycznego, tej serii chyba nikt się nie spodziewał. Kostiumowy romans historyczny szybko jednak zaczął bić wszelkie rekordy popularności z miejsca stając się jedną z najgłośniejszych produkcji serialowych na Ziemi. Niedawno miała miejsce premiera sezonu numer 2 i wiele wskazuje na to, że będzie on w stanie zagościć w tym zestawieniu za jakiś czas. Na ten moment jednak to sezon 1 może pochwalić się aż 625 milionami obejrzanych godzin.

1. Squid Game sezon 1

Wszystkie powyższe liczby bledną przy „Squid Game”. Ten serial to istny fenomen, którego chyba nawet Netflix dotąd nie doświadczył. W około 3 tygodnie od premiery mówił o nim cały świat, a pewne motywy z serialu na dobre zadomowiły się w popkulturze. Wystarczy spojrzeć na same liczby. W 28 dni od premiery obejrzany został przez 1 miliard 650 milionów godzin! To ponad dwa razy więcej niż pozycja druga w tym zestawieniu. Żaden inny serial nie miał aż takich wyników. Można więc chyba zaryzykować stwierdzenie, że „Squid Game” to nie tylko najchętniej oglądany serial w historii Netfliksa, ale też jeden z najpopularniejszych seriali ostatnich dekad (a może i nawet wszech czasów). Oczywiście trudno przewidzieć jaki inny serial mógłby dorównać mu popularnością, ale na ten moment chyba tylko „Squid Game” sezon 2 ma taką szansę.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy