bridgertonowie sezon 2

To było do przewidzenia – 2. sezon serialu Bridgertonowie z rekordem w serwisie Netflix

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Niesamowitą liczbę godzin spędzili widzowie oglądając 2. sezon serii „Bridgertonowie” w pierwszy tydzień po premierze.

Rekord serialu Bridgertonowie

bridgertonowie sezon 2 netflix

Netflix oznajmił z dumą, że serial „Bridgertonowie”, którego 2. sezon miał premierę 25 marca 2022, oglądano na całym świecie łącznie 251,7 mln godzin przez pierwszy tydzień. Jak ogłosił serwis, jest to najlepszy wynik anglojęzycznego serialu osiągnięty w tym czasie. Jasno wskazuje nam to, że „Bridgertonowie” to z pewnością najpopularniejszy obecnie serial Netfliksa na całym świecie.

Ja jednak mimo wszystko chciałbym poznać jaka była realna ilość widzów, którzy ten serial obejrzeli w całości. Podawanie wyników godzinowych i to jeszcze zsumowanych ze wszystkich użytkowników to czyste mydlenie oczu, które ma na celu zwrócenie uwagi na olbrzymie liczby, ale nie oddaje w pełni popularności danej serii. Oczywiście jest to jakiś wskaźnik tego, że seriale czy filmy z największymi ilościami obejrzanych godzin są w czołówce popularności, ale mam wrażenie, że Netflix celowo unika podawania realnej oglądalności. A przecież na pewno wiedzą ilu widzów mają ich produkcje. Fakt, że najpierw podawano liczbę widzów, którzy obejrzeli minimum 2 minuty filmu czy serialu, a teraz skupiają się na milionach godzin łącznie pokazuje, że coś musi być warte ukrycia. Po dekadach opierania się na wątpliwych danych telemetrycznych w końcu w erze Internetu mamy okazję posiadać wgląd w to ilu ludzi rzeczywiście ogląda daną produkcję. Tymczasem Netflix miga się od tego. Czy dlatego, że większość ludzi nie ogląda ich filmów i seriali w całości wyłączając po paru minutach? Albo je przewija?

Przeczytaj także: Zachowaj spokój – Netflix zaprezentował zwiastun do kolejnego polskiego serialu oryginalnego

Wracając do samego rekordu serialu „Bridgertonowie” warto zauważyć, że nadal nie dorobił się on takiej skali jaką miał serial „Squid Game”. Wprawdzie koreańska produkcja nie od razu stała się przebojem, ale już w drugim tygodniu po premierze widzowie obejrzeli łącznie 571,8 mln godzin tego serialu. Czyli ponad dwa razy tyle co „Bridgertonowie”. Zobaczymy jeszcze jak ta seria poradzi sobie w drugi tydzień od premiery, ale spodziewam się, że największy szał na „Bridgertonów” jest właśnie teraz, świeżo po premierze.

O czym opowiada serial Bridgertonowie?

Serial serwisu Netflix jest adaptacją powieści romantycznych Julii Quinn. Pierwszy sezon opowiadał w dużej mierze o historii miłosnej Daphne Bridgerton. Młoda arystokratka poszukuje męża, ale gdy jej pozycja pośród śmietanki towarzyskiej spada jej poszukiwania stają pod znakiem zapytania. Poznaje jednak księcia Hastingsa, który w relacji z Daphne widzi też swój własny interes.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy