Sherlock Holmes uniwersum

Robert Downey Jr. przygotowuje dwa spin-offy serii Sherlock Holmes dla HBO Max

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Wszystko wskazuje na to, że Robert Downey Jr. zaangażował się w budowę całego uniwersum wokół serii Sherlock Holmes.

Uniwersum Sherlock Holmes w HBO Max

sherlock holmes robert downey jr

Po 10 latach występowania jako Tony Stark/Iron Man Robert Downey Jr. postanowił stworzyć swoje własne filmowo-serialowe uniwersum. Padło na serię filmów, w których zagrał główną rolę, i które wyprodukowała jego żona, Susan Downey. Mowa oczywiście o serii „Sherlock Holmes”. Jak dotąd pojawiły się dwa filmy oparte na książkach Arthura Conan Doyle’a. Pierwszy w 2009 roku i drugi, „Sherlock Holmes: Gra cieni” z 2011 roku. Oba wyreżyserował Guy Ritchie.

Od czasu olbrzymiego sukcesu pierwszych „Avengers” z 2012 roku Robert Downey Jr. był tak bardzo zaabsorbowany pracą na planach filmów Marvela, że nie miał kiedy zająć się trzecią częścią przygód najsłynniejszego detektywa wszech czasów. Obecnie, ponad dziesięć lat po premierze „Gry cieni” fani ciągle czekają na film „Sherlock Holmes 3”, a tymczasem Robert Downey Jr. wraz z żoną Susan ogłosili, że pracują nad aż dwoma serialami, które będą spin-offami filmów.

Na ten moment niewiele wiadomo o tych serialach, poza tym, że Downey Jr. będzie w nie zaangażowany jako producent, oba mają mieć premierę w HBO Max i mają skupić się na zupełnie nowych postaciach. Aczkolwiek wszystko to będzie połączone z wcześniejszymi filmami, które mają stanowić punkt wyjścia.

Tym samym jesteśmy świadkami budowy całego uniwersum skupionego wokół Sherlocka Holmesa.

Nie wiemy czy sam Holmes bądź Watson pojawią się w którymś z seriali gościnnie, ale zakładam, że jest to bardzo prawdopodobne. Tak samo jak to, że postaci przedstawione w serialach wystąpią też w trzecim filmie o Sherlocku, kiedykolwiek on powstanie.

Przeczytaj także: Prehistoryczna planeta – Hans Zimmer skomponuje muzykę do serii Jona Favreau i Davida Attenborough

Tym niemniej, widać, że Downey Jr. odpoczął po intensywnej pracy w MCU i obecnie rozgląda się za kolejnymi projektami. Jego zaangażowanie w seriale w uniwersum Sherlocka Holmesa pokazuje, że wiąże z tą postacią i serią poważniejsze plany, także możemy się prędzej czy później spodziewać informacji o tym, że powstanie „Sherlock Holmes 3”.

Serialowe rozwinięcie filmów o Sherlocku Holmesie to już kolejny przykład na to, że WarnerMedia i HBO Max mają ciekawy plan na rozbudowę swoich marek łącząc tym samym filmy kinowe z serialami. Usługa HBO Max jako jedyna na rynku udostępnia swoje filmy już po 45 dniach od ich premiery kinowej. A do tego jak wiemy w planach są serialowe spin-offy związane z nowym filmem „Batman” jak i również seria „Peacemaker”, będący spin-offem filmu „Legion samobójców. Suicide Squad”.

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy