prehistoryczna planeta serial

Prehistoryczna planeta – Hans Zimmer skomponuje muzykę do serii Jona Favreau i Davida Attenborough

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Dokumentalna seria Apple TV+ opowiadająca o życiu dinozaurów z okresu kredowego będzie okraszona jak zawsze wspaniałą muzyką Hansa Zimmera.

Prehistoryczna planeta – David Attenborough powraca

prehistoric planet serial

Niezmordowany David Attenborough po raz kolejny zabierze nas w niezwykłą podróż, tym razem do odległej przeszłości. „Prehistoryczna planeta” wykorzysta najnowsze zdobycze CGI, by przedstawić nam życie dinozaurów, które miliony lat temu rządziły Ziemią. Jak zapowiadają twórcy, serial „Prehistoryczna planeta” ma przybliżyć widzom najnowsze odkrycia z dziedziny paleontologii. David Attenborough będzie naszym przewodnikiem po tym oddalonym o 66 milionów lat świecie. To już kolejna seria, w którą ten znany biolog i popularyzator nauk przyrodniczych jest zaangażowany. Dotąd mogliśmy go oglądać i usłyszeć w takich znanych i kultowych już seriach jak „Życie na Ziemi”, Błękitna planeta” czy „Nasza planeta”. W maju tego roku Richard Attenborough skończy 96 lat (!), ale pomimo tego nie przestaje on być aktywny w swojej misji przybliżania nam życia zwierząt.

Przeczytaj także: Oscary sprawiły, że Apple ma powody do zadowolenia – oto filmy i seriale, które najchętniej oglądaliśmy

Co ciekawe, we wrześniu 2020 roku Attenborough założył konto w serwisie Instagram i w niecałe 5 godzin miał milion obserwatorów! Cztery dni później obserwowało go już 4,3 mln ludzi. Dziś ta liczba wynosi 5,9 mln obserwujących. Jeszcze jest więc nadzieja w ludzkości, która nie chce oglądać na Instragramie tylko fotek modelek i pełnego sztucznego przepychu, pustego życia.

Prehistoryczna planeta – dinozaury jak żywe

Za warstwę wizualną, a konkretniej rzecz biorąc odtworzenie dinozaurów w serialu „Prehistoryczna planeta” w technologii CGI odpowie studio MPC, które powołało już wcześniej do cyfrowego życia fotorealistyczne zwierzęta z takich filmów jak „Księga dżungli” z 2016 roku oraz „Król lew” z 2019 roku. Oba te filmy wyreżyserował Jon Favreau, który jest także producentem wykonawczym serialu „Prehistoryczna planeta”. Oznacza to, że możemy się spodziewać zapierających dech w piersiach obrazów dinozaurów, które będą wyglądać tak realistycznie jak jeszcze nigdy dotąd.

Wraz z dołączeniem do zespołu Hansa Zimmera „Prehistoryczna planeta” otrzymała element, stanowiący o jej wyjątkowości. I to tuż po tym, jak Zimmer odebrał Oscara za muzykę do filmu „Diuna”. Warto nadmienić, że jest on też laureatem Oscara za muzykę do animowanego „Króla lwa” z 1994 roku.

Czeka nas więc niezwykła wyprawa. Serial „Prehistoryczna planeta” liczyć będzie pięć odcinków, a jego premiera zapowiedziana została na 23 maja w Apple TV+.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy