pistol serial sex pistols

Pistol – zobaczcie zapowiedź serialu o grupie Sex Pistols

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Już wkrótce będzie mieć premierę serial o legendarnej punkowej grupie Sex Pistols. Można już obejrzeć zwiastun tej produkcji.

Pistol – serialowa biografia Sex Pistols

pistol serial 2022

Serial „Pistol” opowiadać będzie o początkach działalności grupy, która zrewolucjonizowała muzykę w latach 70., najpierw w Londynie, a później na całym świecie. Sex Pistols to jeden z tych zespołów, który zdefiniował pokolenie, a przy okazji wytworzył modę powiązaną z muzyką, która przetrwała do dziś i ciągle jest popularna. Co jest o tyle interesujące, że muzyka punkowa w samej swojej filozofii była i jest oparta na odcięciu się od komercji i w kontrze do wszystkiego co popularne i związane z szeroko pojmowaną kulturą.

Przeczytaj także: Disney cenzuruje serial „Falcon i Zimowy Żołnierz”. MCU coraz bardziej familijne?

Zwiastun serialu „Pistol” pokazuje dodatkowo, że będzie on opatrzony ciekawą formą, tzn. wizualnie twórcy chcą stworzyć wrażenie surowej, quasi-amatorskiej warstwy wizualnej, która pozwoli na jeszcze lepszą immersję z czasami drugiej połowy lat 70. w Londynie.

Pistol – kto tworzy serial?

Scenarzystą oraz showrunnerem serii „Pistol” jest Craig Pearce znany ze współpracy z reżyserem Bazem Luhrmannem. Jest on współtwórcą scenariuszy do takich filmów jak „Moulin Rouge” czy „Wielki Gatsby”. Na premierę czeka też jego najnowszy film, czyli biografia Elvisa Presleya. Scenariusz serii oparty jest na biografii gitarzysty Sex Pistols, Steve’a Jonesa „Lonely Boy: Tales From a Sex Pistol”. Wszystkie sześć odcinków serialu „Pistol” wyreżyseruje Danny Boyle, który odpowiadał za takiej filmy jak „Trainspotting” czy „Slumdog. Milioner z ulicy”.

Przeczytaj także: Zdjęcia do trzeciego sezonu Wiedźmina oficjalnie rozpoczęte!

W członków Sex Pistols w serialu wcielą się Toby Wallace jako Steve Jones, Anson Boon jako Johnny Rotten, Louis Partridge jako Sid Vicious, Jacob Slater jako Paul Cook czy Christian Lees jako Glen Matlock.
Premiera serii „Pistol” zaplanowana jest na 31 maja 2022 w serwisach Hulu i FX.

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy