metropolis film fritz lang

Twórca „Mr. Robot” nakręci serial „Metropolis”

Przemysław Dobrzyński Przemysław Dobrzyński Seriale

Serialowa wersja legendarnego filmu Fritza Langa z 1927 roku zmierza na Apple TV+.Metropolis” pozostaje od niemal już stu lat (!) jednym z najbardziej wpływowych i ciągle oglądanych filmów w historii. Dzieło Fritza Langa przeniosło kinowe science-fiction i dystopijne opowieści na zupełnie nowy poziom prezentując niespotykany wcześniej rozmach i efekty specjalne.

Fenomen filmu „Metropolis”.

Przez kolejne dekady od swej premiery „Metropolis” inspirowało i inspiruje nadal następne pokolenia widzów, filmowców i pisarzy. Niemal każda futurystyczna powieść, bądź film, powstałe na przestrzeni ostatnich 90 lat ma artystyczny dług wdzięczności względem dzieła Langa. I to tak fabularnie jak i formalnie, gdyż „Metropolis” nawet do dziś robi wrażenie znakomitym designem i fenomenalnym wykorzystywaniem miniatur.

„Metropolis” przedstawia nam świat megamiasta przyszłości rządzonego przez bogatą elitę, na którą pracuje pod ziemią klasa robotnicza. Film opowiada historię miłości pochodzącego z wyżyn społecznych myśliciela i kobiety z podrzędnej klasy robotników.

Teraz świat „Metropolis” ma powrócić w serialu dla Apple TV+.

metropolis film 1927

Jak donosi „The Hollywood Reporter” jego showrunnerem, scenarzystą i reżyserem ma być Sam Esmail znany jako twórca serii „Mr Robot”. Esmail przymierza się do adaptacji dzieła Langa już od 2016 roku i wygląda na to, że w końcu jest już blisko rozpoczęcia realnych prac nad tym projektem.

Przeczytaj także: Michael Douglas jako Benjamin Franklin w serialu dla Apple TV+

Na razie nie są znane dalsze szczegóły produkcji. Z pewnością czeka nas jednak pełna rozmachu opowieść o futurystycznej metropolii i ludziach w niej żyjących stanowiąca, tak obecnie jak i prawie sto lat temu, parabolę nierówności w rzeczywistym świecie.

    Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

    Partner poradnika:

    Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
    Impression Tag
    Sprawdź najnowsze wpisy