ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
House of the Dragon HBO

Zapowiedź House of the Dragon – seria Gra o Tron zostanie rozszerzona

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Seriale

Pojawiła się pierwsza zapowiedź House of the Dragon, czyli nowego serialu z uniwersum Gry o Tron. Tym razem nie będziemy jednak spoglądali na historie, które mogliśmy znać z głównych powieści, a na coś zupełnie nowego, choć dalej opartego na prozie Martina. Akcja serialu ma się bowiem dziać setki lat przed wydarzeniami z Gry o Tron. Produkcja pojawi się oczywiście na HBO.

Zapowiedź House of the Dragon – Gra o Tron: Ród Smoka

Pierwotnie serial w Polsce miał nosić nazwę Dom Smoka, ale HBO zdecydowało się ją zmienić. Teraz House of the Dragon w Polsce nazywane będzie Ród Smoka. Decyzja odrobinę niezrozumiała, ale przywykliśmy już do tego, że tłumaczenia tytułów to czasami bardzo interesujące doświadczenie. W końcu jednak doczekaliśmy się zapowiedzi House of Dragon, która pokazuje, że klimat z Gry o Tron został zachowany.

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii. Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

Ogień i Krew – George R.R. Martin – opis ze strony Świat Książki

Zobacz też: Jak Internet zareagował na awarię Facebooka?

Premiera nowego serialu zapowiedziana została na 2022 rok, ale bez konkretnej daty. Można jedynie podejrzewać, że to nie będzie sam początek roku, a bliżej jego środka. Fani Gry o Tron powinni być zadowoleni, ale zobaczymy, co powiedzą po obejrzeniu kilku odcinków. Pierwszy sezon ma ich liczyć 10.

Źródło: HBO YouTube

Sprawdź najnowsze wpisy