ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Wiedźmin" 2. sezon

„Wiedźmin” 2. sezon – ekipa wróciła na plan i ruszyły zdjęcia

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Seriale

Wznowiono prace na planie serialu „Wiedźmin”. 2. sezon powstaje z lekkim opóźnieniem, ale fani mogą raczej spokojnie czekać na premierę, która planowana jest na 2021 rok w serwisie Netflix.

„Wiedźmin” 2. sezon – kiedy premiera?

Ekipa serialu Netflixa miała kilkumiesięczną przerwę spowodowaną pandemią koronawirusa. Henry Cavill, który wciela się w postać Geralta z Rivii z nudów składał nawet nowy komputer. Początkowo planowano powrót na plan 3 sierpnia, a następnie przełożono go o dwa tygodnie, na 17 sierpnia. Harmonogram uległ jednak zmianie. Jak zauważył serwis Redanian Intelligence, zdjęcia wznowiono dziś, 12 sierpnia. Pochwalił się tym na Instagramie Stephen Surjik, reżyser dwóch pierwszych odcinków 2. sezonu „Wiedźmina”.

Prace na planie mają potrwać do lutego 2021 roku. Postprodukcja zajmie około pół roku, a więc premiery 2. sezonu w serwisie Netlix należy spodziewać się w sierpniu lub wrześniu 2021 roku

Co wiemy o kontynuacji serialu „Wiedźmin”?

WW_108_16.05.2019_65.ARW

W drugim sezonie do obsady dołączą: Yasen Atour („Młody Wallander”) w roli Coena, Agnes Bjorn („Potwór”) jako Vereena, Paul Bullion („Peaky Blinders”) jako Lambert, Thue Ersted Rasmussen („Szybcy i wściekli 9”) jako Eskel, Aisha Fabienne Ross („Dziewczyna z portretu”) w roli Lydii, Kristofer Hivju („Gra o tron”) jako Nivellen oraz Mecia Simson jako Francesca.

Czytaj też: Apple TV+ wkrótce pokaże serial szpiegowski „Teheran”

W drugim sezonie poszczególne odcinki wyreżyserują: 1. i 2. Stephen Surjik („Umbrella Academy”), 3. i 4. Sarah O’Gorman („Przeklęta”), 5. i 8. Ed Bazalgette („Upadek królestwa”), a odcinków  6. i 7. Geeta V. Patel („Meet The Patels”).

Pierwszy sezon miał premierę 20 grudnia 2019 roku. Był jednym z największych hitów końca roku. Przez kilka dni zdołał stać się najchętniej oglądaną produkcją 2019 roku w polskim Netflixie. 

Sukces „Wiedźmina” sprawił, że Netflix zamówił prequel. Akcja sześcioodcinkowego serialu „The Witcher: Blood Origin” będzie się rozgrywać na 1200 lat przed istnieniem Geralta z Rivii. W przygotowaniu jest też film animowany „Witcher: Nightmare of the Wolf”. 

Źródło: Redanian Intelligence

Sprawdź najnowsze wpisy